چهارشنبه 30 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

خدمات بیمه مبتنی بر فناوری سلول‌های بنیادی توسعه می‌یابد

سلول‌های بنیادی ازجمله  فناوری‌هایی است که با سرعت در حال گسترش است از این رو نیاز است خدمات بالینی مبتنی بر این فناوری نیز توسعه یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ امیر علی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره تامین بسته خدمات بیمه ای محصولات حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بیان کرد: تعداد مراکز پیوند سلول های بنیادی خونساز در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. همچنین انجام هزار و ۲۰۰ پیوند سالانه در این مراکز نشان از اهمیت تحت پوشش قرار گرفتن این خدمت در فهرست بیمه دارد.

حمیدیه ادامه داد: علوم و فناوری های سلول های بنیادی گسترش چشمگیری خواهد یافت. افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و فناور در تولید و تجاری سازی محصولات این حوزه زمینه اشتغال را در کشور فراهم کرده است که خود مسیر توسعه خدمات بالینی مبتنی بر فناوری های سلول های بنیادی را هموار می کند.

وی همچنین ابراز کرد: لازم است خدمات تعرفه گذاری جدید سلول درمانی برای این حوزه تعریف شود‌. تعرفه های خدمات با سابقه سلولی همچون پیوند سلول های بنیادی خونساز (پیوند مغز استخوان) که در درمان بیماران سرطانی مورد استفاده است مستلزم بازنگری است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری نشست مشترک با دفتر ارزیابی فناوری های سلامت، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت گفت: در این نشست موضوع تامین بسته خدمات بیمه ای خدمات و محصولات حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح، ارتقا و تسهیل رویکرد ها موردنظراست.

تاریخ انتشار : 1398/05/26
کد : 88143
تعداد بازدید: 166

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601