سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه/
تور علمی بازدید از کارخانجات سنگ‌بری برگزار می‌شود

تور علمی بازدید از کارخانجات سنگ‌بری با هدف ایجاد ارتباطی هدفمند بین صنعت و دانش در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ استان اصفهان با بالاترین تعداد واحدهای فراوری سنگ، قطب صنعت سنگ ایران است و حدود 60 درصد تولید سنگ کشور را به خود اختصاص داده است. حدود 2200 واحد سنگ‌بری از بهترین کارخانجات سنگ و سنگ‌بری، در شهرک صنعتی محمودآباد، دولت‌آباد و رضوان شهر قرار دارند.

این صنعت در کشور با معضلات خاصی روبه‌روست و بسیاری از دستگاه‌ها و مواد مورد استفاده در این صنعت، وارداتی است. با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی کشور و جنگ اقتصادی، ورود نخبگان به این صنعت ضروری است.

این صنعت در حوزه‌های مختلف از جمله افزایش بهره‌وری در استخراج سنگ، بازیافت پسماند و رفع چالش‌های زیست محیطی آن، افزایش بهره‌وری در تولید سنگ، ماشین‌آلات خط تولید و بسته‌بندی، بازاریابی و فروش، سنگ‌های تزئینی، تولید مواد شیمیایی مورد استفاده در این صنعت، استانداردسازی فروش و صادرات و غیره نیاز به ایده‌های جدید دارد؛ حتی در حوزه ژئوتوریسم نیز امکان ورود در این صنعت وجود دارد.

بر همین اساس و در ادامۀ برگزاری برنامه‌های توان‌افزایی متخصصان بومی و زمینه‌سازی برای آشنایی بیشتر با چالش‌ها و دستاوردهای موجود در بخش‌های مختلف صنعتی و تولیدی، تور علمی بازدید از کارخانجات سنگ‌بری با هدف ایجاد ارتباطی هدفمند بین صنعت و دانش، به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان ویژه متخصصان و دانشجویان رشته‌های مختلف از جمله معدن، برق و الکترونیک، مکانیک، مواد، مهندسی شیمی (در حوزه پوشش‌ها، رزینها، ماستیکهای سنگ) بازرگانی و هنر، برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات و یا ثبت‌نام به سامانۀ بنیاد نخبگان استان اصفهان مراجعه کنند.تاریخ انتشار : 1398/03/19
کد : 88128
تعداد بازدید: 186

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601