پنج شنبه 21 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان مطرح کرد:
ایجاد فضای کسب‌وکار نوآورانه، راهی برای افزایش مهاجرت‌معکوس

سعیدی با اشاره به لزوم ایجاد و گسترش زیرساخت‌های کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و نوآورانه، این مهم را راهی برای افزایش روند مهاجرت‌معکوس نخبگان به بوم‌محل دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر اجتماع نخبگانی و همچنین شبکه‌سازی نخبگانی، جلسه هم‌اندیشی رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان با دانشجویان مستعدبرتر استان با هدف بررسی مشکلات و مسائل موجود در جامعۀ نخبگانی استان برگزار شد.

 در این نشست که با حضور دانشجویان کرمانی محصل در دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، فردوسی مشهد، ، شیراز، اصفهان، شهید صدوقی یزد، بیرجند و شهید باهنر کرمان برگزار شد، علیرضا سعیدی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان با اشاره به لزوم زمینه‌سازی برای فعالیت بیشتر نخبگان در اقلیم و بوم‌محل، بر ضرورت مهاجرت‌معکوس جامعۀ نخبگانی از کلانشهرها به استان کرمان تأکید کرد.

وی آماده‌سازی محیط کسب‌وکار برای فعالیت دانش‌بنیان را یکی از راه‌های ایجاد مهاجرت‌معکوس دانست و افزود: حضور فعال نخبگان و مستعدان‌برتر نقش بسزایی در توسعۀ زیرساخت‌های کسب‌وکار دانش‌بنیان و نوآورانه دارد.

سعیدی با بیان اینکه دانشگاه در جذب هیئت‌علمی اشباع شده است و دولت نیز رویکرد کوچک‌سازی در پیش گرفته است، اظهار داشت: حرکت به سمت تحقق مبانی دانش‌بنیان و راه‌اندازی کسب‌وکار با رعایت اصول این مبانی، از نیازها و ملزومات امروز جامعه نخبگان و تنها راه اثرگذاری آنان در سطوح عملیاتی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان از تأسیس شهرک فناوری‌و‌نوآوری در کرمان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات انجام شده، صنایع بزرگ استان در بکارگیری نیروی خلاق و ایده‌پرداز اقدامات خوبی را آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به لزوم نهادینه‌کردن تفکر دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی در افراد از سنین پایین، تصریح کرد:

بنیاد نخبگان استان با همکاری بنیاد نخبگان فارس، اجرای طرح مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در مناطق مختلف استان را در دستورکار خود قرار داده است تا بتواند ضمن توانمندسازی افراد، آنان را با مفاهیم دانش‌بنیان آشنا کند.

لزوم هماهنگی و هم‌گرایی بیشتر دانشگاه با رویکردهای بنیاد ملی نخبگان، ایجاد فضای انگیزشی، ضرورت برقراری ارتباط بیشتر مستعدان‌برتر با صنعت و همچنین اطلاع‌رسانی بهتر پیرامون اهداف و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان، از مواردی بود که مستعدان‌برتر در این نشست به آنها اشاره کردند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/05/23
کد : 88126
تعداد بازدید: 204

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601