دوشنبه 10 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

آزمایشگاه‌های فضایی مدارس توسعه می‌یابد

راه‌اندازی آزمایشگاه فضایی مدارس فرصت مغتنمی است تا محتوای آموزشی به شکل عملیاتی دنبال شود و دانش آموزان بتوانند علاقه‌مندی و استعداد‌های خود را بشناسند و در انتخاب شغل آینده خود آگاهانه تر عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، با توجه به اینکه فرهنگ سازی و توسعه فناوری در هر کشوری از سنین پایین آغاز می شود و مدارس پایه اولیه و اصلی تغییر کشور محسوب می شوند، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با تاکید بر نقش مدارس در توسعه و رونق یافتن فناوری های راهبردی فضایی در کشور، اقدام به راه اندازی آزمایشگاه‌های فضایی در مدارس کرده است.

در همین راستا نیز نخستین آزمایشگاه فضایی با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، در پژوهش سرای منطقه 3 (امیرکبیر) تهران نصب شده است. در این آزمایشگاه در کنار آزمایشات خلأ، فشار و جاذبه، نحوه کارکرد ماهواره‌برها، طراحی، ساخت و نحوه کار ماهواره‌ها و نوع خدماتی که ارائه می‌دهند نیز آموزش داده می‌شود.

این طرح با هزینه مصوب 500 میلیون ریال اجرایی شده و برای 8 نفر اشتغال‌زایی کرده است. ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد تعداد این آزمایشگاه ها را در سال جاری افزایش دهد تا دانش آموزان بیشتری در مناطق مختلف کشور از خدمات این آزمایشگاه ها برخوردار شوند.

راه اندازی آزمایشگاه فضایی مدارس فرصت مغتنمی است تا محتوای آموزشی به شکل عملیاتی دنبال شود و دانش آموزان بتوانند علاقه‌مندی و استعداد‌های خود را بشناسند و در انتخاب شغل آینده خود آگاهانه تر عمل کنند.

تاریخ انتشار : 1398/05/22
کد : 88123
تعداد بازدید: 526

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601