سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

عضو هیئت‌علمی دانشگاه کرمانشاه مطرح کرد:
نقش انگیزشی حمایت از پایان‌نامه‌ها در جهت‌دهیِ فعالیت‌های مستعدان‌برتر

دل انگیزان با اشاره به لزوم حمایت از تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی دانشجویان، گفت: حمایت از پایان‌نامه‌های کاربردی نقش انگیزشی بالایی در جهت‌دهی به فعالیت‌های نخبگانی و تحقیقاتی مستعدان‌برتر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یکی از تسهیلات اعطایی به دانشجویان دوره تحصیلات‌تکمیلی، حمایت از آنان در انجام رساله دکتری و پایان‌نامه دورۀ کارشناسی‌ارشد است تا این افراد بتوانند با کمترین مشکل و چالش، تحقیق و پژوهش خود را حول یکی از مسائل و مشکلات بوم‌اقلیم انجام دهند.

در همین راستا، جلسۀ گزارش ارائه و دفاع از رساله‌های کارشناسی‌ارشد جمعی از مستعدان‌برتر به همت بنیاد نخبگان استان کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه، آوات طاهرپور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه شرح مختصری از شرایط و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات‌تکمیلی ارائه داد و اظهار امیدواری کرد با توجه به اعلام عناوین نیازمندی‌های موجود، تعداد بیشتری از دانشجویان بتوانند از تسهیلات اعطایی بهره‌مند شوند.

وی سوق دادن تحقیقات دانشگاهی به سمت فناوری و در نهایت تجاری‌سازی و ثروت‌آفرینی از آنها را یکی از نیازهای امروز استان برشمرد.

دل انگیزان؛ عضو هیئت‌علمی گروه اقتصاد و مدیریت دانشگاه کرمانشاه نیز با مثبت ارزیابی‌کردن حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی، گفت: این اقدام علاوه بر حمایت مالی از افراد مستعد، نقش انگیزشی بالایی در جهت‌دهی به فعالیت‌های نخبگانی و تحقیقاتی مستعدان‌برتر دارد.

 وی القاء حس مفیدبودن و اثرگذاری در جامعۀ بومی را یکی از نتایج حمایت از تحقیقات دانشجویی قلمداد کرد و افزود: در بسیاری موارد حمایت‌های معنوی می‌تواند نقش مهمتری از تسهیلات مالی در روند حرکتی افراد داشته باشد و سبب افزایش حس اعتمادبه‌نفس و خودباوری و همچینین مسئولیت‌پذیری در آنان شود.

خان‌احمدی؛ سرپرست پارک علم‌و‌فناوری اسستان کرمانشاه و عضو شورای علمی بنیاد نخبگان استان نیز با تأکید بر ضرورت حمایت از پژوهش‌های کاربردی، تصریح کرد: پایان‌نامه‌های کاربردی که مورد تایید بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته‌اند می‌توانند در جهت پیشرفت صنعت و بخصوص صنایع خاص و پیشرو در کرمانشاه مورد استفاده قرار گیرند.

لازم به ذکر است، در این نشست جمعی از مستعدان‌برتر به تشریح پایان‌نامۀ خود و ابعاد عملیاتی آن پرداختند.

 

تاریخ انتشار : 1398/03/18
کد : 88122
تعداد بازدید: 146

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601