سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف بیان تکنیک‌های تخلیه خشم/
کارگاه آموزشی «تکنیک‌های تنظیم هیجانی» برگزار شد

کارگاه آموزشی «تکنیک‌های تنظیم هیجانی» به همت بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه آموزشی «تکنیک‌های تنظیم هیجانی» در راستای توانمندسازی مستعدان و سرآمدان و با هدف افزایش اثربخشی، کارایی و بهره­وری اجتماع نخبگانی به همت بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، مژگان صالحی‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، توانمندسازی مستعدان و سرآمدان استان در کنترل هیجانات و عکس‌العمل‌ها در شرایط مختلف را یکی از اهداف اصلی این کارگاه برشمرد.

در ادامه، شهرام مامی؛  رئیس انجمن روانشناسان استان ایلام و مدرس این کارگاه، ضمن تشریح علم روانشناسی، انواع هیجانات و عوامل ایجاد تنش را بیان کرد.

وی ضمن برشمردن تفاوت‌های هیجان، رفتار و افکار، فرآیند دریافت محرک و ایجاد تنش و هیجان و تغییرات فیزیولوژیک در بدن انسان که موجب عکس‌العمل‌های رفتاری یا احساسی می‌شود را تشریح کرد.

در ادامه راه‌های بروز خشم و پرخاشگری، کنترل هیجانات، تکنیک‌های تخلیه خشم و همچنین کسب و حفظ آرامش به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.

دکتر مامی یکی از بهترین روش‌‎های تخلیه خشم و کسب آرامش را ریلکس‌کردن تک‌تک اعضای بدن و کنترل ذهن بر رفتار بدن دانست و به صورت عملی فرآیند ریلکسیشن را آموزش داد.

تاریخ انتشار : 1398/03/13
کد : 88113
تعداد بازدید: 167

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601