پنج شنبه 21 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون دانشگاه سمنان:
شناسایی مسائل واقعی؛ نیازمند تفکر نخبگانی است

سعدالدین با اشاره به لزوم ارائۀ راه‌‎های علمی و عملی برای حل مشکلات کشور، گفت: بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در کشور به دلیل عدم حضور فعال نخبگان، هنوز به طور دقیق شناسایی نشده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی جمعی از مستعدان‌برتر استان سمنان با هدف بررسی راهکارهای نگهداشت نخبگان در استان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، معاون دانشگاه سمنان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و رئیس جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.

در این نشست، داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان ضمن اشاره به تأسیس بنیاد ملی نخبگان در سال 1385 با دستور ویژه مقام‌معظم‌رهبری، گفت: بنیاد در سال‌های فعالیت خود توانسته است با وضع مقررات و آیین‌نامه‌های متنوع و کارآمد در بخش‌های مختلف، استعدادهای برتر را شناسایی و حمایت کند.

وی با اشاره به لزوم هم‌افزایی و همکاری همه‌جانبۀ دستگاه‌های‌اجرایی، افزود: مسئله بکارگیری مؤثر و حفظ اجتماع نخبگانی در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعۀ بومی مهمترین رسالتی بنیاد ملی نخبگان است که تقریباً تمام تسهیلات و حمایت‌ها برای نیل به این هدف طراحی و اعمال می‌شود.

در ادامه سعدالدین؛ معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه سمنان نیز با اشاره به لزوم ایجاد و تقویت حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی در نخبگان، گفت: اجتماع نخبگانی باید با استفاده از داشته‌ها و دانسته‌های خود به خوبی مسائل موجود در کشور را شناسایی، تجزیه و تحلیل کند و علاوه بر آن راه‌کارهای عملی و علمی ارائه دهد.

وی تصریح کرد: بدون حضور فعال نخبگان، پیشرفت و توسعۀ چشمگیری در بخش‌های مختلف خاصه در صنعت محقق نخواهد شد خاصه در شرایطی که شناسایی معضلات هم از مصدایق فعالیت نخبگانی است.

سعدالدین اظهار داشت: بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در کشور به دلیل فقدان‌حضور فعال نخبگان، هنوز به طور دقیق شناسایی نشده‌اند.

لازم به ذکر است، در این نشست برخی از مستعدان‌برتر به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند که از آن جمله می‌توان به لزوم ایجاد انگیزه‌های تأثیرگذار برای نگهداشت نخبگان و مستعدان‌برتر در داخل استان، ضرورت تمهید شرایط لازم برای اشتغال و بکارگیری مستعدان‌برتر، استفاده از ظرفیت و توانمندی جوانان مستعد در فرایند تصمیم‌سازی در سطوح استانی و ملی، اشاره کرد.

تاریخ انتشار : 1398/05/19
کد : 88107
تعداد بازدید: 261

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601