سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بازدید از بخش‌های صنعتی؛ توسعۀ فرهنگ نخبگانی

نشست مشترک بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با سازمان صنایع کوچک‌وشهرک‌های صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری نشست‌های مشترک با دستگاه‌ها و نهادهای درون‌استانی با هدف زمینه‌سازی برای فعالیت بیشتر نخبگان در جامعۀ بومی، رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک‌وشهرک‌های صنعتی کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دراین دیدار که با هدف بررسی چگونگی ارتباط صنعت با مستعدان و نخبگان علمی‌وفناوری استان برگزار شد، آوات طاهرپور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در خصوص برنامه‌ها و رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد نخبگان استان کرمانشاه مواردی را بیان کرد.

وی با اشاره به موضوع برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه، افزود: دانشگاه سال‌ها است که دفاتر ارتباط با صنعت دارد اما هنوز این دفاتر نتوانسته‌اند ارتباط منطقی و سیستماتیکی میان محققان و نخبگان با مراکز صنعتی ایجاد کنند. ایجاد دفاتر ارتباط با دانشگاه در صنعت نیز می‌تواند این مسیر را تسهیل کند البته در این بین بنیاد نخبگان استان و سازمان صنایع کوچک‌وشهرک‌های صنعتی کرمانشاه نیز نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

طاهرپور تصریح کرد: با توجه به رسالت و رویکردهای بنیاد ملی نخبگان در جهت‌دهی به فعالیت‌های نخبگانی، بازدید از بخش‌های مختلف صنعت نیز می‌تواند در سوق دادن اجتماع نخبگانی و دانشگاهی به سمت چالش‌ها و مسائل‌روز استان تأثیرگذار باشد.

در ادامه این نشست، توضیحاتی در خصوص برنامه‌ها و رسالت‌های اجرایی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ارائه شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/03/12
کد : 88105
تعداد بازدید: 186

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601