پنج شنبه 21 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان:
خدمت‌رسانی نخبگانی لازمۀ توسعۀ بومی است

حجت‌السلام‌و‌المسلمین شفیعی با اشاره به لزوم مسئولیت‌پذیری نخبگان و مستعدان‌برتر در جامعه، گفت: توسعۀ هر منطقه باید به همت جامعۀ علمی و نخبگان بومی انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرای سند راهبردی کشور در امور نخبگان، کارگاه آموزشی-تربیتی با موضوع اخلاق نخبگی ویژه مستعدان‌برتر خوزستانی برگزار شد.

در این کارگاه، حجت‌السلام‌و‌المسلمین سیدمحسن شفیعی؛ رئیس نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان با اشاره به لزوم مسئولیت‌پذیری نخبگان و مستعدان‌برتر در جامعه، گفت: توسعۀ هر منطقه باید به همت جامعۀ علمی و نخبگان بومی انجام شود.

وی افزود: جامعۀ نخبگانی باید برای توسعۀ منطقه خود تلاش کند و این مهم قطعاً نیازمند ازخودگذشتگی و ایثار مستعدان‌برتر است.  

حجت‌السلام‌و‌المسلمین شفیعی اظهار داشت: نباید روند به نحوی باشد که جامعۀ نخبگانی برای رسیدن به منافع شخصی و یا برخورداری از امکانات بهتر، از استان به سمت کلانشهرها مهاجرت کنند چراکه در این روند جامعۀ بومی خالی از اندیشه نخبگانی می‌شود و در نتیجه توسعه دست‌یافتنی نخواهد بود.

در بخش دیگری از این مراسم، علی‌حسین صابری؛ رئیس بنیاد نخبگان خوزستان ارتقاع سطح فرهنگی و معنوی-اجتماعی نخبگان را به عنوان یکی از رسالت‌های مهم بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد و گفت: اجتماع نخبگانی علاوه بر فراگیری مسائل علمی و کسب مهارت‌های تخصصی و فنی در مورد توانایی تجزیه و تحلیل رویدادهای فرهنگی-تربیتی هم باید مهارت خود را ارتقاء دهند تا از این طریق بتوانند اثرگذاری خود را در جامعه افزایش دهند.

تاریخ انتشار : 1398/05/19
کد : 88105
تعداد بازدید: 263

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601