پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

استاندار خراسان‌رضوی مطرح کرد:
لزوم برگزاری فصلیِ نشست‌های هم‌اندیشی با نخبگان

رزم‌حسینی برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با نخبگان را مثبت ارزیابی‌کرد و خواستار برگزاری آن به صورت فصلی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برقراری تعامل دوسویه دستگاه‌های درون‌استانی و جامعۀ نخبگان بومی به منظور آشنایی با توان و ظرفیت‌های نیروی‌انسانی متخصص و بهره‌مندی بیشتر از قابلیت‌های نخبگانی، نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان‌برتر خراسان‌رضوی با استاندار برگزار شد.

در این نشست، علیرضا رزم‌حسینی؛ استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به لزوم افزایش دغدغه‌مندی مدیران و مسئولان استانی در حوزۀ توسعۀ پایدار، گفت: در صورت پایداری طرح مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، به مرور فضای کسب‌وکار رشد می‌کند و از این طریق زمینۀ توسعه نیز فراهم می‌شود.


وی با اشاره به لزوم استمرار در حرکت‌های آغاز شده در راه استقلال کشور، افزود: جنگ‌تحمیلی تا حدی روند توسعۀ کشور را مختل کرد؛ گرچه در آن دوران نیز رزمندگان با نهایت ایثارگری توانستند تمامیت مرزی کشور را حفظ کنند.

رزم‌حسینی ادامه داد: بعد از جنگ اما دوران بازسازی کشور آغاز شد اما در این دوران نیز تحریم‌های ظالمانه را بر کشور اعمال کردند که تا اکنون نیز وجود دارد.

استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به لزوم وجود فضای انسجام‌یافتۀ درونی، اظهار داشت: ساختارهای موجود در کشور در بسیاری موارد فرسوده هستند که همین موضوعی یکی از موانع مهم در توسعۀ اقتصادی کشور است.
 

استاندار خراسان‌رضوی یادآور شد: تلاش بر این است که وحدت‌رویه لازم در استان ایجاد شود تا به واسطۀ آن بتوان فضای کسب‌وکار را تا حد بسیاری بهبود داد.

رزم‌حسینی در ادامه با اشاره به لزوم نخبه‌گماری و شایسته‌سالاری در سیستم مدیریتی و اداری، تأکید کرد: استانداری آمادگی لازم را دارد تا افراد نخبه و مستعدبرتر را در کنار مدیران کنونی بکار بگیرد تا این افراد ضمن کسب تجربه، برای آینده مدیریت استان آماده شوند.

استاندار خراسان‌رضوی در پایان برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با نخبگان را مثبت ارزیابی‌کرد و خواستار برگزاری آنها به صورت فصلی شد.

در ابتدای این نشست، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی به تشریح عملکرد و اقدامات بنیاد استان در سال گذشته پرداخت و ضمن اشاره به ظرفیت بالای نخبگان و استعدادهای‌برتر خراسان‌رضوی، گفت: این افراد می‌توانند مشاورانی بسیار توانمندی برای مدیران و مسئولان استانی باشند.

لازم به ذکر است، در این نشست جمعی از نخبگان و مستعدان‌برتر به ارائه دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل جاری استان پرداختند و در پایان نیز از افتخارآفرینان سال 97 خراسان‌رضوی تقدیر شد.


تاریخ انتشار : 1398/03/12
کد : 88102
تعداد بازدید: 207

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601