سه شنبه 1 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه:
میراث فرهنگی می‌تواند زمینه‌ساز توسعۀ منطقه‌ای شود

طاهرپور، آثار تاریخی را میراثی کهن، گنجینه‌ای جاودان و بستری مناسب برای رونق گردشگری، کارآفرینی و زمینه‌ساز توسعۀ منطقه‌ای دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای ایجاد و افزایش تعامل بین‌نهادی و بین‌دستگاهی، نشست بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهر کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست، آوات طاهرپور؛ رییس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در خصوص اهمیت استفاده از نیروی فکری، دانش و خلاقیت اجتماعات نخبگانی در حل مسائل و مشکلات دستگاههای اجرایی مطالبی را بیان کرد و گفت: بنیاد با معرفی اجتماع نخبگانی و با حضور نخبگان و سرآمدان حوزه‌های مختلف و همچنین نظارت بر فرایند ارائه خدمات نخبگانی، میتواند نقش بسیار مهمی در رشد و توسعه همه‌جانبه استانی ایفا کند.

وی در ادامه به ویژگیهای منحصر به فرد استان کرمانشاه در حوزۀ تاریخی و باستانی اشاره کرد و آثار تاریخی را میراثی کهن، گنجینه‌ای جاودان و بستری مناسب برای رونق گردشگری، کارآفرینی و زمینه‌ساز توسعۀ منطقه‌ای دانست.

سپس روشن؛ رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از نظر ویژگی‌های تاریخی و با داشتن حدود 1400 اثر تاریخی شناخته شده و 2200 اثر ملی و تاریخی ثبت‌شده، در فهرست آثار ملی، رتبه چهارم کشور را دارد.

روشن تصریح کرد: برخورداری استان کرمانشاه از میراث کهن و آثار باستانی ارزشمند در کنار ظرفیت‌ها و مزیت‌های بومی، استان را به منطقه‌ای با پتانسیل بالا برای رونق اقتصادی و توسعۀ پایدار تبدیل کرده است.

لازم به ذکر است، در این نشست مقرر شد همکاری‌های دوجانبه با محوریت برنامه‌های مشترک توسط بنیاد نخبگان استان کرمانشاه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمانشاه طراحی و اجرا شود.

تاریخ انتشار : 1398/03/11
کد : 88098
تعداد بازدید: 192

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601