سه شنبه 29 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس دانشگاه بیرجند:
مراکز شتابدهی، زمینه‌ساز توسعۀ کارآفرینی نخبگانی است

خامسان با اشاره به لزوم افزایش توانایی‌های عملیاتی دانشجویان و مستعدان‌برتر، ایجاد مراکز نوآوری و شتابدهی را اقدامی ضروری برای ارتقاء مهارت‌های دانشجویان دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین جلسه شورای راهبردی مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند با حضور رئیس دانشگاه بیرجند، سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی، رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان‌جنوبی در محل مرکز نوآوری و شتابدهی دانشگاه بیرجند برگزار شد.

در این نشست، احمد خامسان؛ رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به لزوم افزایش توانمندی‌های دانشجویان و مستعدان‌برتر، ایجاد مراکز نوآوری و شتابدهی را اقدامی ضروری برای ارتقاء مهارت‌های دانشجویان دانست و گفت: دانشگاه تلاش دارد با تمام ظرفیت‌ و داشته‌های خود از این مرکز برای پیشبرد اهداف تعیین‌شده حمایت کند.

سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی نیز ضمن اشاره به حمایت‌های معاونت علمی‌وفناوری در راه‌اندازی این مرکز، با مثبت ارزیابی‌کردن ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی در دانشگاه بیرجند، اظهار داشت: این مرکز اثرگذاری بالایی در زمینه‌سازی برای ورود نخبگان به عرصه‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی و همچنین رونق بخش‌های صنعتی استان خواهد داشت.

محمدعلی ناصری؛ رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان‌جنوبی نیز ایجاد این مرکز را تسهیلگر ورود مستعدان‌برتر به عرصه‌های اشتغال‌زایی دانست و اظهار داشت: اتخاذ سیاست‌های تشویقی و ارائه حمایت‌های مالیاتی سبب رونق کمّی و کیفی شرکت‌های مستقر در این مرکز خواهد شد.

لازم به ذکر است، در این مرکز دانشجویان با مهارت‌های کسب‌وکار، نحوه ورود به بازار و رشد ایده‌های نوآورانه آشنا می‌شوند. همچنین حمایت از ایده برای تبدیل به نمونه اولیه خدمات یا محصول از نظر تجهیزات و مشاوره در این مرکز انجام می‌شود.
تاریخ انتشار : 1398/03/08
کد : 88088
تعداد بازدید: 681

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601