یکشنبه 24 شهریور 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان:
خودباوری جمعی نیاز امروز کشور است/ لزوم تکیه بر توان جامعۀ علمی و نخبگانی کشور

فیض گفت: بسیاری از دستاوردهای کشور در حوزه‌های مختلف در فضای محدودیت و تحریم به دست آمده‌اند؛ البته رسیدن به این مهم نیازمند خودباوری جمعی در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان با اشاره به لزوم دستابی به فناوری‌های روز دنیا، گفت: خوشبختانه کشور در حصول فناوری به جایگاه مطلوبی رسیده و این روند رو به رشد است.

وی افزود: در حوزه‌هایی مانند نانو، بایوفناوری، هوافضا و همچنین استفاده ازفناوری لیزر و اپتیک، کشور جایگاه مطلوبی به نسبت سایر کشورهای منطقه دارد و حتی در برخی از موارد در جهان نیز جزو سرآمدان محسوب می‌شود.

فیض با بیان اینکه در بحث تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین در جهان، کشور به دستاوردهای خوبی رسیده است، ادامه داد: در بخش‌هایی مانند فناوری‌ پزشکی هسته‌ای و همچنین تولید دارو از این فناوری، در سال‌های اخیر پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است. در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نیز می‌توان به وضوح توسعۀ کشور را دید که تولید افزودنی‌های لازم و راه‌اندازی خطوط تولید در این بخش‌ها با تکیه بر توان متخصصان داخلی، یکی از بهترین نمونه‌های آن است.

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان با تأکید بر اینکه عصر حاضر، عصر تکنولوژی و علم است، اظهار داشت: رهبرمعظم‌انقلاب از سال‌های گذشته تا به امروز با کلیدواژگانی همچون نهضت علمی، جنبش علمی و در سال‌های اخیر تجاری‌سازی دانش و فناوری، هم جامعۀ دانشگاهی و هم اجتماع صنعتی را به جهت‌گیری درست در فناوری و دانش توصیه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه جامعه‌ای که در علم پیشرو است می‌تواند تسلط خود را تثبیت کند، یادآور شد: علی‌رغم جایگاه خوب کشور در تولیدات علمی و سهم قابل توجه کشور در رشد علمی جهان، همچنان نمودهای پیشرفت و دستاوردهای جامعۀ علمی در جامعۀ بومی کم‌رنگ است.

فیض تصریح کرد: وجود تحریم‌ها را می‌توان با تکیه بر جامعۀ علمی و نخبگانی کشور به فرصتی مغتنم تبدیل کرد. باید دانست بسیاری از دستاوردهای کشور در حوزه‌های مختلف در فضای محدودیت و تحریم به دست آمده‌اند؛ البته رسیدن به این مهم نیازمند خودباوری جمعی در کشور است.

 

تاریخ انتشار : 1398/03/01
کد : 88060
تعداد بازدید: 115

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601