سه شنبه 26 شهریور 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان کردستان مطرح شد:
عملیاتی‌شدن ایده‌ نخبگانی؛ شرط تحقق محورهای گام دوم انقلاب

جلسه هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان کردستان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای حضور اثرگذارتر اجتماع علمی و نخبگانی در چالش‌ها و مسائل روز منطقه و اقلیم و همچنین یکسوسازی و هدفمندتر کردن برنامه‌های متنوع نهادهای علمی و تحقیقاتی برای توانمندسازی و هدایت نیروی‌انسانی متخصص، جلسه هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان کردستان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.

در این نشست، امیرعلی صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان استفاده از اندیشه و تفکر نخبگان جوان کشور و بکارگیری و عملیاتی‌کردن آنها را یکی از شروط مهم در تحقق محورهای هفت گانه قید شده در بیانه دوم گام انقلاب دانست.

وی ضمن اشاره به 10مهارت کلیدی لازم برای موفقیت در سال 2020 که از سوی مجمع جهانی اقتصاد ارائه شده است، افزود: مهارت حل مسائل پیچیده، تفکر نقادانه، خلاقیت، مدیریت کارکنان، هماهنگی و سازگاری اجتماعی، هوش هیجانی، داوری و تصمیم‌گیری، مذاکره، گرایش به خدمت و انعطاف‌پذیری شناختی، از مهمترین اصول موفقیت افراد است.

صادقی در پایان با اشاره به توان و قابلیت‌های متنوع اجتماع نخبگانی، اظهار داشت: از آنجایی که عمده این مهارت‌ها در افراد نخبه وجود دارد؛ لازم است برای موفقیت اقتصادی که یکی از توصیه‌های اصلی بیانه گام دوم انقلاب است، از توان و ظرفیت نیروی‌انسانی نخبه و مستعدبرتر بهره‌گیری بهینه شود.

تاریخ انتشار : 1398/03/01
کد : 88057
تعداد بازدید: 300

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601