سه شنبه 26 شهریور 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:
نشاط علمی از ملزومات امروز جامعۀ نخبگانی است

نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضور قائم‌مقام و معاونان بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضور قائم‌مقام و معاونان بنیاد ملی نخبگان و جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزۀ نخبگان و فرهنگ در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در این نشست، محمود سعادت‌فومی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ساختار جدید بنیاد، گفت: پیش از این تمام برنامه‌های فرهنگی در معاونتی تحت همین عنوان طراحی و اجرا می‌شد که این مهم به نوعی سبب جدا شدن موضوع فرهنگ از دیگر برنامه‌های حوزۀ نخبگان می‌شد.

وی افزود: بنیاد ملی نخبگان در تلاش است در ساختار جدید با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه در شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان، موضوع فرهنگ را به عنوان یک اصل مهم در تمام تسهیلات و حمایت‌های متنوع خود نهادینه کند.

سعادت ادامه داد: بسیاری از مسائل موجود در حوزۀ نخبگانی، پیشینۀ فرهنگی دارد. به عنوان نمونه موضوعاتی چون میل به مهاجرت در برخی از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های بزرگ پس‌زمینۀ فرهنگی دارد. اگر در حوزه‌های فرهنگی مسائلی چون دلبستگی به وطن و یا مسئولیت‌پذیری به نحوی درست و غیرمستقیم ترویج شود، این چالش نخبگانی نیز رفع خواهد شد.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: مسئلۀ نشاط علمی که مورد تأکید مقام‌معظم‌رهبری است نیز یکی از مهمترین چالش‌های فرهنگی‌‎ است که به برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارد.

سعادت با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ یک موضوع زمان‌بر و طولانی‌مدت است، بر لزوم انجام فعالیت‌ها و اقدامات مستمر فرهنگی در حوزۀ نخبگانی تأکید کرد.

وی در پایان یادآور شد: حضور معاونان بنیاد ملی نخبگان به عنوان افراد حقوقی در شورای فرهنگی‌سازی، یکی از اقداماتی است که می‌تواند اثرگذاری این شورا را در ابعاد عملیاتی بیشتر کند.

لازم به ذکر است، آریا الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان و مهدی فیض؛ معاون مستعدان بنیاد ملی نخبگان در این نشست حضور داشتند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/02/30
کد : 88044
تعداد بازدید: 185

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601