سه شنبه 26 شهریور 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه ​مطرح کرد:
تعامل بین‌دستگاهی؛ لازمۀ همراهی نخبگانی در گام دوم انقلاب

طاهرپور گفت: تعامل بیشتر بنیادهای نخبگان استانی با دستگاه‌های درون‌استانی؛ لازمۀ حرکت هدفمند نخبگان در «گام دوم انقلاب» است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور بیان و تبیین مهمترین رویکردها و رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان و اقدامات انجام‌شده توسط بنیادهای نخبگان استانی، رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه به عنوان سخنران پیش ‌از خطبه نماز سیاسی-عبادی جمعه به تشریح اهم فعالیت‌های بنیاد در استان کرمانشاه پرداخت.

در این سخنرانی، آوات طاهرپور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در خصوص مبحث نخبگی و واژگان و اصطلاحات مربوط به این حوزه و همچنین اهداف، مأموریت‌ها و سیاست‌های بنیاد ملی نخبگان و به تبع آن بنیاد نخبگان استان کرمانشاه مواردی را به اجمال بیان کرد.

وی با بیان اینکه نیروی‌انسانی ارزشمندترین سرمایه سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، استان‌ها و کشور است، افزود: با تدبیر مقام‌معظم‌رهبری، بنیاد ملی نخبگان با توجه به لزوم و ضرورت بهره‌گیری از نخبگان در چرخه خدمت به کشور و همچنین به منظور حفظ، نگهداری و جذب نیروهای نخبه کشور، تأسیس شد.

طاهرپور با بیان اینکه بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در دی ماه 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است، ادامه داد: جامعه نخبگی منطقه با تکیه بر تعالیم و آموزه‌های دینی و لزوم ایجاد رشد و بالندگی شتابان و کارآمد در منطقه باید همسو با سایر نخبگان کشور فعالیت کنند و داشته‌های خود را در حوزه‌هایی مانند افزایش سطح علم، دانش فردی و اجتماعی، تنظیم توقعات فردی، رشد اقتصادی و ایجاد فرهنگ کار و پشتکار خستگی‌ناپذیر با رویکرد کارآفرینی و حل معضلات فنی، صنعتی و علمی منطقه و کشور، بکار گیرند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه اظهار داشت: بنیادهای نخبگان استان تنها با همراهی و تعامل دستگاه‌های اجرایی و درون‌استانی می‌توانند رسالت‌های محوله را عملیاتی کنند.

طاهرپور یادآور شد: شناسایی و توانمندسازی اجتماع نخبگانی در ابعاد علمی و عملیاتی، فراهم کردن زمینه‌ مناسب برای فعالیت نخبگانی و بهره‌گیری بیشتر دستگاه‌های استانی از این توان و همچنین تکریم و الگوسازی از مفاخر و بزرگان بومی، از مهمترین محورهای فعالیت بنیادهای نخبگان استانی است.

وی با اشاره به لزوم نقش‌آفرینی بیشتر اجتماع نخبگانی در بحران‌های مختلف کشور، تصریح کرد: در زلزله‌ها و حوادث طبیعی، بنیاد نخبگان استان تلاش کرد با برگزاری اردوهای جهادی تخصصی و هدفمند، زمینه لازم را برای سامان‌دهی و جهت‌دهی به توان نخبگانی و تزریق آن به بخش‌های مورد نیاز فراهم کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه در پایان تصریح کرد: امید است بنیاد نخبگان استان بتواند با طراحی و اجرای مشترک برنامه‌های نخبگانی در استان وظیفه و رسالت خود را در «گام دوم انقلاب» و نیز  تحقق شعار سال یعنی رونق تولید بخوبی انجام دهد.

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1398/02/29
کد : 88036
تعداد بازدید: 203

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601