پنج شنبه 25 مهر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

​ بازدید مستعدان از موزه تاریخی عمارت شهرداری اردبیل

مستعدان‌برتر استان اردبیل از تالارها و بخش‌های مختلف موزه تاریخی عمارت شهرداری اردبیل بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پس از بازسازی ساختمان قدیم و تاریخی شهرداری اردبیل این مجموعه به منظور انتقال فرهنگ و تمدن اردبیل به نسل جدید و گردشگران، به محل موزه شهر اردبیل تبدیل شده است. در این موزه مجسمه‌ها، پرتره‌ها و تصاویر بزرگان علم، فرهنگ و ادب اردبیل و همچنین اشیای قدیمی مربوط به تاریخ و فرهنگ اردبیل نگهداری می­شود که غنای فرهنگی این منطقه را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد.

بدین منظور مستعدان‌برتر با حضور عبدالمجید احمدی؛ معاون وزیر ورزش و جوانان و لطف اللهیان؛ شهردار اردبیل و حسین شایقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل از این تالارهای مختلف این موزه از جمله تالار فرهنگی، تالار پزشکی، تالار مشاهیر و پرتره ها و تندیس های مشاهیر حوزه علم، فرهنگ، ادب، مداحی و ورزش دیدن کردند.

بخش دیگری از این بازدید مربوط به عمارت بلدیه بود که در زمان‌های گذشته و قبل از ظهور وسایل نقلیه ماشینی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. ساختار منحصر به فرد این معماری بسیار مورد توجه است که سازندگان این بنا حتی استفاده از پنجره‌های دو جداره در آن زمان را نیز در ساخت این بنای تاریخی مد نظر قرار داده بودند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/02/25
کد : 88017
تعداد بازدید: 174

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601