جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان گیلان مطرح کرد:
لزوم توسعۀ اقتصادی از طریق رونق کسب‌وکارهای مجازی

اصفهانی با اشاره به لزوم حمایت بیشتر و بهتر از کسب‌وکارهای نوآورانه در فضای مجازی، بر نقش این مهم در توسعۀ اشتغال و رونق اقتصاد منطقه‌ای تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توسعۀ زیرساخت‌های لازم برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی و همچنین کاهش مشکلات جامعۀ دانشگاهی و نخبگانی برای حضور فعال‌تر در عرصه‌های کسب‌وکار، جلسه کمیته تخصصی استانی کارگروه کاهش موانع کسب‌وکارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه‌ها به طرفیت آن‌ها در محل استانداری گیلان برگزار شد.

در این نشست، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به لزوم حمایت بیشتر و بهتر از کسب‌وکارهای نوآورانه در فضای مجازی، گفت: تشکیل این کمیته تخصصی در استان می‌تواند فرصت مناسبی برای حمایت از کسب‌وکارهای نوپای مبتنی بر فضای مجازی در استان باشد.

وی افزود: علی‌رغم ظرفیت بالای استان گیلان، تعداد فعلی کسب‌و‌کارهای مجازی در استان در حد 5/2 درصد از کل کشور است که امید می‌رود با حمایت‌های همه‌جانبه مسئولان استانی و بویژه این کمیته، تعداد آنها افزایش یابد چراکه این حوزه نقش بسزایی در توسعۀ اشتغال و رونق اقتصاد استان دارد.

اصفهانی در ادامه پیشنهاد داد: کمیته تخصصی استانی علاوه بر پرداختن به وظایف مقرر در شیوه‌نامه ابلاغی و بررسی و پیگیری شکایات، راهکارهای رفع موانع ادامه کسب‌وکارهای قانونی موجود و همچنین ایجاد سازوکاهای مناسب برای توسعه و رونق کسب‌‍‌وکارهای مجازی نوپای جدید را مورد توجه قرار دهد.   

در بخش دیگری از این نشست در خصوص اجرای تصویب‌نامه هیئت وزیران و بخشنامه ابلاغی از سوی معاون حقوقی ریاست‌جمهوری مبنی بر کاهش موانع کسب‌و‌کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه‌ها به طرفیت آنها و شیوه‌نامه مربوط به آن بحث و تبادل نظر شد.

لازم به ذکر است، معاون استاندار؛ مدیران‌کل امور اقتصاد و دارایی؛ ارتباطات و فناوری؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ صنعت، معدن و تجارت و رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان گیلان، از دیگر حاضران در این نشست بودند.تاریخ انتشار : 1398/02/23
کد : 88006
تعداد بازدید: 383

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601