دوشنبه 18 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی مطرح کرد:
نقش اجتماع نخبگانی در ارتقاء سطح علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها

نشست بررسی راهکارهای جذب و نگهداری اجتماع نخبگان به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای لزوم نگه‌داشت اجتماع نخبگانی در اقلیم و نقش و اهمیت حضور فعال آنان در توسعۀ منطقه‌ای، نشست بررسی راهکارهای جذب و نگهداری اجتماع نخبگان به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی با حضور مستعدان‌برتر در دانشگاه بیرجند برگزار شد.

 در این نشست، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت حضور مؤثر جامعۀ نخبگانی در فضاهای علمی و پژوهشی، گفت: مؤسسات آموزش‌عالی از مهم‌ترین نهادهایی هستند که بیشترین پیوند را با فضای نخبگان دارند.

وی با بیان اینکه جذب دانشجویان مستعد یکی از حوزه‌های مهم فعالیت مؤسسات آموزش‌عالی است، افزود: دانشگاه بیرجند با عنایت ویژه به اعتلای علمی دانشگاه، وجود اساتید توانمند و دانشجویان مستعد و امکانات مکفی، مصصم است در راستای «جذب» و «نگهداشت» دانشجویان مستعد اقدامات مؤثری انجام دهد.

در ادامه، لیلا طالب‌زاده؛ مدیر گروه روان‌شناسی دانشگاه بیرجند نیز اظهار داشت: شناسایی راه‌کارهای عملی جذب و نگهداشت دانشجویان نخبه و مستعد در دانشگاه بیرجند در قالب طرحی توسط گروه روان‌شناسی دانشگاه بیرجند و با همکاری بنیاد نخبگان استان در دست اقدام است.

لازم به ذکر است، در پایان جلسۀ پرسش و پاسخ برگزار شد و مستعدان‌برتر به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

 

تاریخ انتشار : 1398/02/22
کد : 87994
تعداد بازدید: 274

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601