رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی عنوان کرد:
بازدیدهای تخصصی؛ گامی برای رونق ایده‌پردازی هدفمند

احمدی‌زاده برگزاری تورهای بازدیدی از مجموعه‌های صنعتی را گامی بلند در راستای آگاهی صاحبان صنعت از توان و ظرفیت‌های نخبگانی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد هم‌افزایی و همکاری بین‌دستگاهی با محوریت نخبگان، نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی با مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان برگزار شد.

در این نشست، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی با اشاره به لزوم حضور فعال دستگاه‌ها درون‌استانی و نهادهای فناورانه در برنامه‌های مربوط به حوزۀ نخبگان، گفت: این موضوع می‌تواند نتایج بسیار مطلوبی داشته باشد؛ به عنوان نمونه، رویداد استارت‌آپی اسباب‌بازی با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان در سطح ملی برگزار شد و نتایح خوبی را به دنبال داشت.

وی افزود: برگزاری رویدادهای مهم در سطح ملی خروجی‌های بسیاری دارد اما تحقق آن نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان است.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی در ادامه به برنامه‌های سال جاری اشاره کرد و گفت: در سال جاری یکی از برنامه‌های بنیاد نخبگان استان رویداد استارت‌آپی با موضوع سنگ‌های قیمتی است که به صورت ملی برگزار خواهد شد که قطعاً برای برگزاری هرچه بهتر آن نیاز است دستگاه‌های استانی نیز ظرفیت‌های خود را بکار بگیرند.

احمدی‌زاده برگزاری تورهای بازدیدی از مجموعه‌های صنعتی را گامی بلند در راستای آشنایی بیشتر اجتماع نخبگانی با مشکلات و چالش‌های موجود، دستاوردهای محققان و متخصصان داخلی و آگاهی صاحبان صنعت از توان و ظرفیت‌های نخبگانی دانست و یادآور شد: برگزاری این قبیل برنامه‌ها سبب برقراری ارتباط هدفمند بین جامعۀ نخبگانی و صنعت، ایده‌پردازی در حوزه‌های مورد نیاز و در نهایت زمینه‌ساز توسعه منطقه‌ای می‌شود.

مهدی‌زاده؛ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی نیز گفت: این استان ظرفیت نخبگانی بالایی دارد که باید از آن به بهترین شکل استفاده شود؛ ایده‌های این افراد باید با اتصال به بخش‌های مختلف صنعت، تجاری‌سازی‌شده تا در نهایت به خلق ثروت منجر شود.

مهدی‌زاده با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و مزیت‌های بومی برای توسعۀ پایدار، سوغات و سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی را از مهمترین مزیت‌های بومی استان برشمرد و گفت: سازمان شرکت شهرک‌های استان آمادگی دارد در حوزه‌های مختلف با بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی همکاری کند.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1398/02/18
کد : 87979
تعداد بازدید: 796