در بازدید از شرکت ارمیا مطرح شد:
خوباوری و مهارت‌آموزی؛ دو اصل مهم برای اثرگذاری نخبگانی

جمعی از مستعدان‌برتر استان آذربایجان‌غربی از شرکت دانش‌بنیان نیمه‌هادی ارمیا بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای آشنایی بیشتر اجتماع نخبگانی با چالش‌ها و دستاوردهای بخش‌های صنعتی و همچنین در ادامۀ برگزاری برنامه‌های بازدید تخصصی، جمعی از مستعدان‌برتر استان آذربایجان‌غربی از شرکت دانش‌بنیان نیمه‌هادی ارمیا بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور مستعدان‌برتر رشته‌های مهندسی برق و الکترونیک و برق و مخابرات دانشگاه ارومیه و به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد، شرکت‌کنندگان ابتدا در نشست صمیمی با رئیس و اعضای هیئت‌علمی این مرکز و همچنین اهم فعالیت‌ها، رویکردها و سیاست‌های این شرکت آشنا شدند.

خیرالله حدیدی؛ رئیس شرکت دانش‌بنیان نیمه‌هادی ارمیا با اشاره به لزوم ارتقاء حس خودباوری و اعتمادبه‌نفس در بین اجتماع علمی و دانشگاهی کشور، این مهم را بارزۀ افراد اثرگذار دانست و افزود: مستعدبرتر باید به توانایی‌ها و قابلیت‌های فردی خود باور داشته باشد و ضمن تعیین اهداف بزرگ و والا، آنها را در دسترس ببیند.

وی افزود: جامعۀ دانشگاهی و نخبگانی کشور می‌تواند به فناوری‌ها و محصولات باکیفیت مطابق با استانداردهای بین‌المللی دست یابد.

حدیدی با اشاره به ضرورت نوآوری و خلاقیت، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های جامعۀ نخبگانی، ایده‌پردازی و خلاقیت در بخش‌های مختلف از طراحی تا تولید محصول است که البته در این بین تلاش مستمر و هدفمند نیز لازمۀ موفقیت است.

رئیس شرکت دانش‌بنیان نیمه‌هادی ارمیا تصریح کرد: جامعۀ مهندسی کشور خاصه در رشته‌های مرتبط با برق، باید فعالیت‌های خود را به سمت نیازهای بازار متمایل و تلاش کنند داشته‌ها و دانسته‌های خود را در قالب محصولات بدیع و نوآورانه به جامعه عرضه کنند.

حدیدی تقویت مهارت‌های عملیاتی و تلاش مستمر در حوزه‌های علمی را از دیگر عوامل موفقیت مستعدان‌برتر در مسیر اثرگذاری در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: افراد توانمند همواره می‌توانند به‌خوبی در بازار اشتغال جایگاه خو.د را بیابند و تثبیت کنند.

در ادامه برنامه، از دستاوردهای شرکت نیمه‌هادی اورمیا به عنوان یکی از پیشتازان حوزه طراحی مدارهای مجتمع (IC) و مبدل های دیتا (DataConvertor) در کشور که محصولات آن در قالب طرح‌های دارای فناوری بسیار پیشرفته (High-Tech) به خارج از ایران از جمله کشور ژاپن به صادر شده است، بازدید به عمل آمد.

شرکت کنندگان در این بازدید سه ساعته با توانمندی‌های علمی و فناوری این مجموعه و نیز سازوکارهای تجاری‌سازی طرح‌های تولید شده در آن آشنا شدند.

 

تاریخ انتشار : 1398/02/17
کد : 87973
تعداد بازدید: 826