جمعه 9 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان ایلام مطرح کرد:
کارِ تیمی؛ زمینه‌ساز هدایت و حمایت بهتر ایده‌های نخبگانی است

طاهرپور گفت: با کارِ تیمی و مشترک می‌توان گام‌های مؤثری در زمینه شناسایی استعدادها، ایده‌ها و حمایت از آنان برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توسعۀ هم‌افزایی و افزایش تعامل‌های بین‌نهادی با محوریت توانمندسازی مستعدان‌برتر بومی، نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان ایلام، پارک علم‌و‌فناوری استان و پژوهشسرای دانش‌آموزی فرهیختگان ایلام به منظور طراحی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های نخبگانی در حوزۀ دانش‌آموزی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مژگان صالحی‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام به بیان برنامه‌ها و فعالیت‌های بنیاد نخبگان استان در راستای سند راهبردی کشور در امور نخبگان به ویژه در بخش دانش‌آموزی پرداخت و با تأکید بر لزوم تعامل، هماهنگی و همکاری در برگزاری برنامه‌ها، گفت: محور برنامه‌های سال 1398 در راستای توسعه نگرش و فرهنگ کارآفرینی، کسب‌وکار و خلاقیت در بخش دانش‌آموزی است.

وی با اشاره به لزوم طراحی تقویم سالیانه اجرای برنامه‌های مشترک، افزود: اجرای برنامه‌های دوست علمی، مدارس تابستانی، رویداد کارآفرینی ایده شو، تورها و بازدید از مراکز صنعتی و دیدار با مستعدان، از جمله برنامه‌هایی است که با همکاری و همفکری پارک و پژوهشسرا طراحی و اجرا خواهد شد.

در ادامه این نشست، کامران طاهرپور؛ رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان ایلام به اهداف و وظایف این پارک اشاره و بیان کرد: این مرکز از تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌ها در راستای کارآفرینی و توسعه کسب‌و‌کار حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اهداف مشترک پارک علم‌وفناوری و بنیاد نخبگان استان ایلام، اظهار داشت: با کارِ تیمی و مشترک می‌توان گام‌های مؤثری در زمینه شناسایی استعدادها، ایده‌ها و حمایت از آنان برداشت.

نبوی‌نژاد؛ مسئول پژوهشسرای دانش‌آموزی فرهیختگان ایلام نیز با استقبال از تعامل در راستای اجرای برنامه‌های بخش دانش‌آموزی، گفت: برگزاری برنامه‌های هدفمند در جهت فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش می‌تواند دانش آموزان مستعد و کوشا را در راستای کارآفرینی هدایت کند.

لازم به ذکر است، در این جلسه نشست مقرر شد تقویم سالیانه اجرای برنامه‌های مشترک با هماهنگی و همفکری بنیاد نخبگان استان ایلام، پارک علم‌و‌فناوری استان و پژوهشسرای دانش‌آموزی فرهیختگان ایلام طراحی و عملیاتی شود.

تاریخ انتشار : 1398/02/17
کد : 87972
تعداد بازدید: 221

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601