جمعه 9 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

مستعدان‌برتر اردبیلی از جاذبه‌های گردشگری مشگین‌شهر بازدید کردند

مستعدان‌برتر استان اردبیل از محوطه باستانی شهر یئری و مجموعه پل معلق مشگین‌شهر بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ استان اردبیل دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و طبیعی متعددی است. موقعیت جغرافیایی و وضعیت خاص زمین‌شناسی و توپوگرافی منطقه باعث ایجاد چشم‌اندازهای طبیعی بسیار زیبایی شده که نشان از غنای طبیعی منطقه دارد.

شهرستان مشگین‌شهر نیز با داشتن بیش از 420 محوطه تاریخی و باستانی یکی از شهرستان‌های مهم استان اردبیل است. از جاذبه‌های توریستی این منطقه می‌توان به کوه سبلان، محوطه باستانی شهر یئری، بقعه شیخ حیدر، پل معلق و آب‌های گرم معدنی آن اشاره کرد. پل معلق نیز به عنوان بزرگترین پل معلق خاورمیانه در ارتفاع بیش از 80 متری بر روی رودخانه خیاو چایی و پارک جنگلی این شهر احداث شده است.

در همین راستا و به منظور زمینه‌سازی برای ایده‌پردازی و خلاقیت در حوزه‌های گردشگری و صنعت توریسم، بازدید از محوطه باستانی شهر یئری، مجموعه پل معلق و آبدرمانی یئل‌سو با حضور جمعی از استعدادهای‌برتر استان اردبیل برگزار شد.

در این اردوی یک روزه شرکت‌کنندگان قبل از ظهر از شهر یئری و مجموعه توریستی پل معلق دیدن کردند. گردش در دامنه‌های زیبای کوه سبلان و مجموعه آبدرمانی یئل‌سو از بخش‌های بعدی این بازدید بود.

 

تاریخ انتشار : 1398/02/15
کد : 87955
تعداد بازدید: 291

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601