پنج شنبه 14 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی:
توان نخبگانی لازمۀ استفاده بهینه از داشته‌های سرزمینی است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عبادی بکارگیری ظرفیت اجتماع نخبگانی را لازمۀ استفاده بهینه از داشته‌های سرزمینی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد هم‌افزایی و تعامل بین‌نهادی، نشست هم‌اندیشی نخبگانی مستعدان‌برتر و مخترعان برگزیده بومی استان خراسان‌جنوبی با نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج سید علیرضا عبادی؛ نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و امام‌جمعه بیرجند با اشاره به جایگاه ایران در تربیت نخبگان و سرآمدان علمی، گفت: ایران کشوری موفق در تربیت متخصصان و محققان برتر است که علاوه بر آن موقعیت استراتژیکی نیز دارد.

وی با اشاره به داشته‌های سرزمینی، افزود: منابع زیرزمینی، چهارفصل بودن، برخورداری از غنای فرهنگی و پیشینۀ مکتبی، همگی مواردی است ایران را به یک کشور با پتانسیل بالا تبدیل کرده است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عبادی بکارگیری ظرفیت اجتماع نخبگانی را لازمۀ استفاده بهینه از داشته‌های سرزمینی دانست و اظهار داشت: حضور فعال نخبگان می‌تواند مشکلات را به خوبی شناسایی و ریشۀ آنها را احصا و در نهایت راه برون‌رفت از آنها را مشخص کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی در پایان حس وطن‌دوستی و حرکت در گفتمان نظام‌اسلامی را دو مؤلفه مهم در فعالیت‌های نخبگانی برشمرد و تصریح کرد: نخبگان و سرآمدان باید دانسته‌ها و توان خود را برای توسعه و حرکت روبه‌جلوی کشور هزینه کنند.

لازم به ذکر است، در این جلسه نخبگان و استعدادهای‌برتر استان نیز دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را پیرامون مسائل و چالش‌های موجود در استان و کشور بیان کردند.

تاریخ انتشار : 1398/02/15
کد : 87953
تعداد بازدید: 199

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601