سه شنبه 29 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

توسط گروه توسعه فناوری‌های دریایی معاونت علمی و فناوری/
پایگاه اطلاعات دریایی ایران راه‌اندازی شد

گروه توسعه فناوری‌های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف یکپارچه‌سازی اطلاعات دریا به‌عنوان یک سایت جامع دریایی در کشور، اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پایگاه اطلاعات دریایی که توسط گروه توسعه فناوری‌های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری راه اندازی شده است، نقش صنعت دریا را در کشور پررنگ تر می کند و فرهنگ دریایی ایرانیان را ارتقا خواهد داد.

بر اساس اعلام گروه توسعه فناوری‌های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دغدغه ارتقاء نقش صنایع دریایی ایران در کشور و کشورهای منطقه و حتی سایر کشورهای دنیا از سال‏ها پیش ایجاد شده است و وجود چنین سایتی می‎تواند جایگاه این صنعت مهم را بهبود بخشد.

این پایگاه که به آدرس imarine.ir فعال است، دارای اطلاعات مختلفی از اشتغال صنایع دریایی، محصولات و تجهیزات دریایی، بانک مناقصات دریایی، اطلاعات شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسات دریایی، اطلاعات مولتی‌مدیای دریایی و داده‎های دریایی اعم از کتاب، مقالات علمی، نشریات، قوانین و استانداردهای دریایی است.


در یکی از بخش‏های این پایگاه، سامانه‌ای برای نخستین بار در کشور برای ثبت و به روز رسانی محصولات و تجهیزات دریایی ایجادشده است تا صاحبان مشاغل و صنایع دریایی بتوانند به ارائه دستاورد و محصولات خود بپردازند. همچنین از این طریق این سامانه به‌صورت رایگان ثبت شرکت‌ها و معرفی آن‌ها برای استفاده لازم در اختیار قرار می‌گیرد.

تاریخ انتشار : 1398/02/07
کد : 87905
تعداد بازدید: 673

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601