جمعه 9 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در چهارمحال‌و‌بختیاری/
نشست ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب برگزار شد

اولین نشست ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب در استان چهارمحال‌و‌بختیاری در سال جدید برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست ستاد اجرایی استانی برنامه ملی شهاب با حضور رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌و‌بختیاری، مدیرکل آموزش‌وپرورش و رؤسای مناطق مجری این برنامه در محل آموزش‌وپرورش استان، برگزار شد.

در این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری یکی از رسالت‎های برنامه شهاب را فراهم کردن بستر مناسب برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان دانست و گفت: سیستم آموزش‌وپرورش علاوه بر بحث آموزشی، مسئولیت هدایت و جهت‌دهی به دانش‌آموزان را باید به خوبی پیگیری کند.

وی افزود: بنیاد نخبگان استان بر طبق مسئولیت محوله در بحث نظارت تعهدهای خود را به خوبی انجام داده است و همچنین تبیین جایگاه این برنامه برای مجریان برنامه از اهمیت زیادی برخوردار است؛ تا جاییکه این برنامه در استان با همکاری آموزش‌وپرورش به خوبی اجرا شده است.

 بنیادیان ادامه داد: با توجه به اینکه تغییرات ساختاری در بنیاد ملی نخبگان رخ داده است و معاونت جدیدی تحت عنوان معاونت مستعدان تشکیل شده است؛ بنابراین همکاری‌های بین آموزش‌و‌پرورش و بنیاد نخبگان افزایش پیدا خواهد کرد که برنامه ملی شهاب جزئی از این فعالیت‌ها است.

در ادامه، فرحناز قائد امینی؛ مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری نیز شناسایی، هدایت و حمایت دانش‌آموزان استعداد برتر را یکی از وظایف و رسالت‌های آموزش‌و‌پرورش دانست و خاطرنشان کرد: برنامه ملی شهاب یکی از وظایف ذاتی آموزش‌و‌پرورش است که می‌تواند استعدادبرتر را با جدیت بیشتر شناسایی کرده و در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور هدایت کند.

امینی اجرای برنامه ملی شهاب را بسیار اثرگذار و همه‌جانبه خواند و تصریح کرد: متأسفانه در بحث استعداد درخشان به سوی استعداد شناختی حرکت شده بود اما با اجرای برنامه ملی شهاب همه‌جوانب و استعدادهای دانش‌آموز مدنظر قرار گرفته است که باید معلمان ابعاد و ماهیت این طرح را به خوبی درک کنند.

قائد امینی با تأکید بر توانمندسازی مجریان برنامه به ویژه معلمان، گفت: نیروی انسانی مهمترین عامل موفقیت در هر فعالیتی است که ضرورت دارد معلمان و عوامل به خوبی مهارت‌های لازم را دیده باشند و نظارت به خوبی انجام شود تا برنامه هر چه بهتر و اثرگذارتر برگزار شود.

در ادامه نشست، رؤسای مناطق مجری برنامه شهاب، با ارائه گزارش عملکرد از اجرای برنامه شهاب در منطقه خود و بیان نظرات و انتقادات و مشکلات خود در این رابطه پرداختند.

لازم به ذکر است، همه مناطق 17 گانه آموزش‌وپرورش استان چهارمحال‌وبختیاری درگیر اجرایی برنامه شهاب هستند.

تاریخ انتشار : 1398/02/04
کد : 87899
تعداد بازدید: 359

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601