دوشنبه 1 مهر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

استاندار قم:
جذب سرمایه‌های فکری زیربنای جذب سرمایه‌های اقتصادی است

سرمست گفت: جذب سرمایه‌های اقتصادی و رونق تولید در گرو جذب سرمایه‌های فکری در عرصه‌های مختلف مدیریتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی استاندار قم با جامعۀ دانشگاهی و نخبگانی استان با هدف ایجاد و افزایش تعامل و هم‌افزایی برگزار شد.

در این نشست، بهرام سرمست؛ استاندار قم با اشاره به لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی از اجتماع نخبگانی، گفت: وجود چنین بانکی سبب می‌شود دید مناسبی از توانایی‌ها و قابلیت‌های نیروی‌انسانی استان شکل گیرد و در موارد مورد نیاز مورد بهره قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم تعامل بیشتر استانداری و دستگاه‌های اجرایی با جامعۀ نخبگانی، افزود: با توجه به تعدد نیروی انسانی جوان در استان قم، نیاز است هدایت و حمایت جدی از این قشر شود تا ضمن فراهم شدن زمینه برای توسعۀ استان، استعداد این افراد نیز شکوفا شود.

استاندار قم جوانگرایی و شایسته‌سالاری را یکی از ملزومات امروز کشور دانست و ادامه داد: کاهش سن مدیریتی با تأکید بر شایسته‌سالاری یکی از عوامل مهم در تحقق اهداف کشور در مسیر توسعه و پیشرفت همه‌انبه است.

سرمست ارتقاء حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی را یکی از ویژگی‌های اجتماع دانشگاهی و نخبگانی برشمرد و با تأکید بر لزوم ریسک‌پذیری، اظهار داشت: شایسته‌سالاری و جوانگرایی تنها باید در سایۀ قانون‌مداری تحقق یابد.

وی با اشاره به ضرورت حضور فعال اجتماع نخبگان در مسائل و مشکلات روز، تصریح کرد: بسیاری از مسائل و چالش‌های موجود مانند پدیده مهاجرت نخبگانی ناشی از آسیب‌های اجتماعی است؛ برای رفع این آسیب‌ها، نیروی‌انسانی جوان، نخبه، ایده‌پرداز و خلاق یک ظرفیت منحصربفرد محسوب می‌شود.

استاندار قم با اشاره به لزوم بهره‌گیری از قدرت مشاوره‌ای مستعدان‌برتر، اظهار داشت: حضور کارآفرینان، نخبگان، مستعدان‌برتر در قالب گروه‌های مشورتی و ارائۀ طرح‌ها و ایده‌های عملیاتی، می‌تواند در بسیاری موارد حلال مشکلات موجود باشد.

استاندار با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقشه‌راه آینده کشور است، تصریح کرد: انتظار می‌رود جامعۀ جوان و دانشگاهی کشور درک درستی از محورهای هفت‌گانه مطرح‌شده در بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند.

سرمست در پایان تأکید کرد: جذب سرمایه‌های اقتصادی و رونق تولید در استان در گرو جذب سرمایه‌های فکری در عرصه‌های مختلف مدیریتی است.

تاریخ انتشار : 1398/02/04
کد : 87892
تعداد بازدید: 252

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601