جمعه 9 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

جهانگیری در جلسه هیات امنای پارک علم و فناوری پردیس:
نخبگان از نقاط اتكاء براي مقابله با تحريم‌ها هستند

جهانگيري، سرمایه‌های انساني و نخبگان كشور را از جمله نقاط اتكاء براي مقابله با تحريم‌ها دانست و گفت: پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فناوري کشور از نقاط امید کشور هستند تا بتوانيم در مقابل فشارها مقاومت كرده و با اتكاء به توان داخلي، نیازهای کشور را تأمین کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نهمین جلسه هیات امنای پارک علم و فناوری پردیس به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در این جلسه فعالیت های پارک علم و فناوری پردیس و شرکت های عضو آن را مثبت ارزیابی و بر لزوم تلاش هر چه بیشتر مسئولان پارک برای توسعه فعالیت های دانش بنیان تأکید کرد.

معاون اول ريیس جمهوری همچنین بیان کرد: اگر جهت گیری پارک های فناوری كشور و شرکت های دانش بنیان به سمت ارائه طرح های نوین و تجاري سازي ايده هاي نوين باشد، این مراکز علمی به جایگاهی برای جذب و حفظ استعدادها و نيروي انساني نخبه کشور تبدیل مي شوند و دیگر شاهد مهاجرت نیروی انسانی مستعد و نخبه به خارج از كشور نخواهیم بود.

هدایت شرکت های دانش بنیان به سمت طرح‌های نوین و بزرگ

جهانگيري با اشاره به تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، از نيروي انساني و نخبگان كشور به عنوان يكي از نقاط اتكاء براي مقابله با تحريم ها ياد كرد و افزود: پارک های فناوری، دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوري کشور یکی از نقاط امید کشور هستند تا بتوانيم در مقابل فشارها مقاومت كرده و با اتكاء به توان داخلي، نیازهای کشور را تأمین کنیم.

معاون اول رييس جمهوری از معاون علمی و فناوری ريیس جمهوری خواست جلساتی را با اعضاي هيات امناي پارک علم و فناوري پرديس برگزار کند و ضمن بازتعریف برنامه ها و مأموریت ها، جهت گیری پارك و شركت هاي دانش بنيان را به سمت فعاليت ها و طرح های نوين و بزرگ هدایت کنند.

وی همچنین ابراز کرد: اگر طرح ها و برنامه های بزرگی توسط پارک های علم و فناوری کشور تعریف شود بی تردید نظام بانکی، شرکت های سرمایه گذاری و بخش خصوصی پای کار خواهند آمد و منابع مالی مورد نیاز اجرای این طرح ها را تأمین خواهند کرد. 

بازاری 80 میلیونی در اختیار محصولات با قدرت رقابت پذیری

معاون اول ريیس جمهوری با اشاره به دغدغه پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در خصوص بازار محصولات تولیدی افزود: ایران از بازاری ۸۰ میلیون نفری برخوردار است ضمن آن که اگر بتوانیم محصولاتی قابل رقابت تولید کنیم بازار کشورهای همسایه نیز در اختیار ما خواهد بود.

در این جلسه که معاون علمی و فناوری ريیس جمهوری، استاندار تهران، ريیس دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز حضور داشتند، ريیس پارک علم و فناوری پردیس گزارشی از فعالیت های این پارک و شرکت های عضو ظرف یکسال اخیر ارائه کرد. 

مهدی صفاری نیا با اشاره به این که ۲۸۶ هزار متر مربع فضای پژوهشی و فناوری در پارک علم و فناوری پردیس وجود دارد، گفت: میزان سرمایه گذاری در این پارک ۱۵ هزار میلیارد ریال است که این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.

وی با اشاره به این که ۱۰ درصد ميزان صادرات پارک های علم و فناوری کشور، ۸۰ درصد از فروش پارک ها و ۱۰ درصد از کل تعداد شاغلان این پارک ها در اختیار پارک علم و فناوری پردیس قرار دارد افزود: در حال حاضر ۳۰۵ شرکت دانش بنیان و ۷۰ استارتاپ در پارک فناوری پردیس فعالیت دارند.

اجرای طرح توانمندسازی شغلی برای دانشجویان

ريیس پارک علم و فناوری پردیس از برنامه ریزی برای اجرای طرح توانمندسازی شغلی برای دانشجویان خبر داد و گفت: محصولات شرکت های دانش بنیان از طریق سامانه اي تحت عنوان شبکه فن بازار در معرض اطلاع دستگاه های اجرایی قرار گرفته تا نیازهای خود را از طریق تولید این شرکت ها تأمین کنند و از خريد محصولات خارجي مشابه خودداري شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری که در خرداد ماه سال جاری برگزار می شود بیان کرد: همزمان با این نمایشگاه از وزرای علوم ۶۰ کشور نیز در قالب مجمع نوآوری «اسکاپ» دعوت به عمل آمده تا از دستاوردهای علمی و فناوری کشورمان بازدید کنند. 

در اين جلسه گزارش حسابرسي پارك فناوري پرديس منتهي به سال ۱۳۹۶، انتخاب حسابرس سال ۱۳۹۷، بررسي و تاييد بودجه تفصيلي سال ۱۳۹۷ و اصلاح موادي از آيين نامه مالي و معاملاتي پارك فناوري پرديس به تاييد اعضاي هيات امناء رسيد.

تاریخ انتشار : 1398/02/03
کد : 87889
تعداد بازدید: 501

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601