یکشنبه 18 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان فارس:
مسیر توسعه نیازمند فناوری حاصل از انقلاب صنعتی سوم است

شریف گفت: باید مسیر حرکت کشور به سمت استفاده و بکارگیری فناوری‌های مرتبط با انقلاب صنعتی سوم سوق پیدا کند که این مهم در ابتدا نیازمند اصلاح نگرش مدیران و مسئولان به موضوع فناوری و توسعه‌پایدار است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دومین نشست «خلاقیت و کارآفرینی» با همکاری بنیاد نخبگان استان فارس و مجمع خیّران فارس در دانشگاه شیراز برگزار شد.

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در دومین سمپوزیوم توسعه روش‌های تحلیل تصاویر ساختاری و عملکردی مغز، با اشاره به شکل‌گیری انقلاب صنعتی چهارم در بعضی از کشورهای جهان، گفت: این انقلاب بر پایه فناوری‌های فیزیکی، دیجیتالی و بیولوژیکی شکل گرفته است.

وی افزود: هوش مصنوعی  اینترنت اشیا، پهپادها، چاپ سه‌بُعدی، نانوفناوری، زیست‌فناوری علوم مواد پیشرفته، خروجی‌ها و عناصر تعیین‌کننده آن هستند.

شریف اظهار داشت: باید مسیر حرکت کشور به سمت استفاده و بکارگیری فناوری‌های مرتبط با انقلاب صنعتی سوم سوق پیدا کند که این مهم در ابتدا نیازمند اصلاح نگرش مدیران و مسئولان به موضوع فناوری و توسعه‌پایدار است.

رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به نقش این بنیاد در ایجاد فضای کسب‌وکار دانش‌بنیان طی ۴ سال گذشته، گفت: ترویج، آموزش، نیروی‌انسانی و تهیه زیرساخت‌های لازم، به عنوان چهار رکن ابتدایی تشکیل یک اکوسیستم کارآفرینی در استان فارس در حال شکل‌گیری است و دومین سمپوزیم توسعه روش‌های تحلیل تصاویر ساختاری و عملکردی مغز نیز در راستای همین اکوسیستم است.

وی در پایان تأکید کرد: فراهم کردن فضای لازم جهت ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای در کمک به ایجاد مقدمات لازم فضای کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، از مهمترین اقداماتی است که دانشگاه باید انجام دهد.

تاریخ انتشار : 1398/02/02
کد : 87876
تعداد بازدید: 387

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601