دوشنبه 12 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان:
فرهنگ عامه کشور باید به سمت نخبه‌خواهی حرکت کند

منصور شریعتی با تاکید بر لزوم بکارگیری حداکثری سرمایه های انسانی‌، گفت: فرهنگ نخبه‌خواهی باید در تمام کشور خاصه بخش‌های سازمانی و اداری نهادینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید بنیاد نخبگان استان اصفهان با حضور محمدصالح ترکستانی؛ معاون توسعه و مدیریت‌منابع بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در این مراسم، منصور شریعتی؛ رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان با اشاره به لزوم بهره‌گیری از توان و قابلیت‌های نخبگانی، بر لزوم بکارگیری حداکثری از این سرمایه های انسانی‌ تأکید کرد و گفت: فرهنگ نخبه‌خواهی باید در تمام کشور خاصه بخش‌های سازمانی و اداری نهادینه شود.

وی با اشاره به ضرورت شناسایی و حمایت از نخبگان بخش‌های مختلف، افزود: نخبگی تنها در رشته‌های فنی و مهندسی نیست بلکه در همه ابعاد گسترش دارد. به عنوان نمونه، یکی از بهترین حوزه‌ها در عرصه‌های نخبگانی، مسئله فرهنگ و تمدن است.

شریعتی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا چارچوب زیستی نخبگان با دانشگاه همسان نیست، اثرگذاری را یکی از شاخصه‌های نخبگانی دانست و اظهار داشت: در همۀ دنیا، غالب نخبگان برای اثرگذاری در جامعه از دانشگاه خارج و وارد صنعت یا بخش‌های تولیدی و خدماتی می‌شوند. یکی از اقدامات مهم برای رسیدن به این هدف، سامان‌دهی فضای کسب‌وکار و اقتصاد است.

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان تصریح کرد: خوشبختانه امروزه دانشگاه به درجۀ بالایی از درک رسیده است که می‌تواند خود را با موضوعات و مشکلات جامعه تطبیق دهد.

شریعتی ایجاد نهضتی کاربردی برای رفع مشکلات با روش علمی را راه برون‌رفت از مشکلات در کشور دانست و گفت: این نهضت بایستی علمی و قابل عمل باشد که بخشی از آن بر عهده بنیاد ملی نخبگان است.

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان در پایان به ضرورت مدیریت صحیح و هدایت منطقی مستعدان‌برتر اشاره کرد و افزود: امید است بنیاد نخبگان استان اصفهان با استفاده از تجربیات پیشین بتواند روند روبه‌رشدتری را طی کند.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از خدمات شقایق حق‌جوی جوانمرد قدردانی و منصور شریعتی به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان، معرفی شد.

تاریخ انتشار : 1398/01/31
کد : 87870
تعداد بازدید: 357

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601