دوشنبه 12 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در اردبیل/
طرح دوست علمی با محوریت مهارت‌آموزی اجرایی شد

طرح دوست علمی آموزشی-مهارتی با هدف تبدیل مباحث نظری به نمونه‌های عملی، در اردبیل اجرایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ شناسایی، هدایت و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان و توانمندسازی آنان، مهمترین گام در هدایت نسل آینده کشور به شمار می‌آید.

در جامعه امروزی کشور، مهارت، حلقه گمشده حوزه آموزش کشور به شمار می‌آید و عملاً اقدامات انجام‌شده نیز به دلایل مختلف مثمر ثمر نبوده‌اند. در این بین برگزاری برنامه‌هایی با محوریت مهارت‌آموزی مانند طرح دوست علمی از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

در همین راستا، بنیاد نخبگان استان اردبیل دوره‌های دوست علمی خود را با محوریت آموزش و مهارت برگزار کرده است. در این دوره‌ها ابتدا موضوعات مربوط به مباحث نظری یک دست‌سازه توسط مربیان این دوره‌ها ارائه و سپس با در اختیار قرار دادن تجهیزات و لوازم مورد نیاز ساخت عملی پروژه، دانش‌آموزان را در راستای ساخت و آزمایش دست‌سازه راهنمایی می‌کنند تا فرد بتواند نتیجه مطلوب از کارِگروهی و عملی خود را طی یک‌ روز کاری مشاهده کند.

با همین سیاست و در ادامۀ برگزاری طرح‌های دوست علمی، دور پایانی دوست‌علمی دبیرستان دخترانه چهره برقی اردبیل با حضور دانش‌آموزان این دوره با محوریت ساخت جاروبرقی و برج‌های کاغذی برگزار شد.

آموزش کارگروهی، تبدیل مباحث نظری به نمونه‌های عملی، از مهمترین اهداف این دوره بود.

تاریخ انتشار : 1398/01/28
کد : 87864
تعداد بازدید: 330

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601