دوشنبه 1 مهر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

آیین نکوداشت پروفسور محمد لگنهاوزن برگزار می‌شود

آیین نکوداشت پروفسور محمد لگنهاوزن با همکاری بنیاد نخبگان استان قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های تکریم و نکوداشت نخبگی و همچنین به منظور پاسداشت خدمات ارزنده و کم‌بدیل مفاخر بومی، آیین نکوداشت پروفسور محمد لگنهاوزن با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی و با همکاری بنیاد نخبگان و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزد ؛ آیت‌الله علی‌اکبر رشاد،حجتالاسلام شفیق جرادی از لبنان، حجت‌الاسلام هادی صادقی؛ معاون رئیس قوه قضائیه، غلامرضا اعوانی؛ برگزیده جایزۀ علامه طباطبایی و استاد برجسته فلسفه، از سخنرانان این همایش هستند.

لازم به ذکر است، مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، جامعهالمصطفیالعالمیه، مرکز پژوهش‌های صدرا، مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، دانشگاه ادیان و مذاهب، کانون اندیشه جوان و دانشگاه مفید، از دیگر نهادهای همکار در این برنامه هستند.

پروفسور محمد لگنهاوزن، در خانواده‌ای مسیحی کاتولیک متولد شد و در سال ۱۹۷۴ لگنهاوزن در دانشگاه ایالت نیویورک در آوبنه (مرکز اداری و دانشگاهی ایالت نیویورک) مشغول تحصیل شد.

وی برای تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه لاس پذیرفته و در سال
۱۹۷۹ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از این دانشگاه شد. لگنهاوزن ده سال نیز در دانشگاه تگزاس‌جنوبی تدریس کرد و در همین دوران بر اثر آشنایی با دانشجویان مسلمان به اسلام گرایش پیدا کرد.

وی به دعوت انجمن حکمت و فلسفه به ایران مسافرت کرد و به تدریس اشتغال یافت. او از سال 1993 تا کنون در دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام و مؤسسه امام خمینی در حال تدریس است. وی همچنین سابقه تدریس در دانشگاه تربیت مدرس و مفید را نیز دارد.

آیین نکوداشت پروفسور محمد لگنهاوزن، پنجشنبه 29 فروردین‌ماه در قم برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1398/01/28
کد : 87862
تعداد بازدید: 330

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601