جمعه 9 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

جشنواره گلاب‌گیری؛ میزبان همکاران طرح شهید احمدی‌روشن

مستعدان‌برتر و همکاران طرح شهید احمدی‌روشن از جشنواره گلاب‌گیری باغ ملی گیاهشناسی ایران بازدید می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری اردوهای فرهنگی با هدف آشنایی با جاذبه‌های فرهنگی و توریستی کشور، بازدید نیم‌روزه از جشنواره گلاب‌گیری و عرقیات گیاهی با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از عرقیات گیاهی، آشناکردن مستعدان‌برتر با روش‌های سنتی گلاب‌گیری، عرضۀ عرقیات مختلف گیاهی کشور، استفاده از عرقیات استاندارد و سالم به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

باغ گیاه‌شناسی مکانی است که در آن مجموعه‌ای از گیاهان بومی و غیربومی در فضای باز و در گلخانه‌ها کشت می‌شوند و نقش مهمی در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی از جمله علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارند.

علاوه بر آن، باغ گیاه‌شناسی به عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می‌گیرد. در باغ‌های گیاه‌شناسی امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی و حفاظت از آنها فراهم است.

این باغ به وسعت 150 هکتار در غرب تهران قرار دارد و یکی از زیباترین و معتبرترین باغ‌های گیاه‌شناسی دنیاست که در فصل بهار به ویژه اردیبهشت‌ماه جلوه‌های زیبا و دل‌انگیزی از طبیعت گیاهی ایران دارد.

لازم به ذکر است، این برنامه پنجم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام تا 31 فروردین به سامانۀ بنیاد نخبگان استان تهران مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1398/01/27
کد : 87855
تعداد بازدید: 353

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601