یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برگزیده جایزۀ علامه طباطبایی:
قدرت علمی به عنوان قدرتی درون‌زا با تولید علم تحقق می‌یابد/ خودباوری؛ اصل موفقیت‎های علمی

حسین بهاروند؛ ضمن تاکید بر اینکه قدرت علمی به عنوان قدرتی درون‌زا با تولید علم تحقق می‌یابد، خودباوری و اعتماد به نفس را از اصول مهم موفقیتهای علمی برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری مراسم‌‎های تکریم مفاخر بومی و پاسداشت نخبگی، آیین تکریم دکتر حسین بهاروند؛ موسس و رئیس پژوهشکده زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان، رئیس پژوهشگاه رویان و همچنین جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی استان برگزار شد.

در این مراسم، حمزه امیری، رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان با اشاره به نقش مهم الگوسازی از بزرگان علم و فرهنگ کشور، این مهم را لازمۀ جهت‌دهی به استعدادهای‌برتر دانست.

وی با اشاره به دستاوردهای حسین بهاروند و جایگاه علمی و شخصیتی این استاد برجسته دانشگاه، افزود: وی یکی از نیروهای برجستۀ خطه دانش‌پرور لرستان است که توانست با تلاش و مجاهدت علمی، به جایگاه رفیعی در علم و پژوهش برسد.

امیری، حس وطن‌دوستی را یکی از بارزه‌های اخلاقی استاد بهاروند برشمرد و ادامه داد: اولویت‌ قرار دادن کشور در همۀ امور و تمرکز بر توسعه و پیشرفت همه‌جانبه آن، یکی از خصلت‌های همۀ نخبگان است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان با اشاره به ضرورت نخبه‌پروری، تربیت نیروی‌انسانی متخصص و متعهد را اقدامی ارزشمند برای رسیدن جامعه به توسعه برشمرد و اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزشمندی که استاد بهاروند نیز مانند دیگر نخبگان به آن همت و تأکید داشته و دارد، تربیت نیروی‌انسانی کاربلد است. این اقدام نقش بسزایی در توسعۀ فرهنگ علم و فناوری نیز خواهد داشت.

در بخش دیگری از این مراسم، حسین بهاروند؛ برگزیده جایزۀ علامه طباطبایی و استاد برجسته زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی نیز با اشاره به فعالیت‌ها و دستاوردهای کشور در این حوزه‌ها گفت: در کنار قدرت نظامی و قدرت دیپلماسی، لزوماً قدرت علمی به عنوان قدرتی درون‌زا با تولید علم تحقق می‌یابد.

وی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشگاه رویان، افزود: تمام دستاوردهای این پژوهشگاه مرهون اعتماد‌به‌نفس و خودباوری جامعۀ علمی است.

بهاروند فعالیت و حرکت در حوزه‌های بین‌رشته‌ای را ضامن موفقیت و توسعۀ کشور در آینده برشمرد و اظهار داشت: قطعاً آینده علم و فناوری به دست افرادی رقم می‌خورد که در حوزه علوم بین‌رشته‌ای بتوانند نقش‌آفرینی داشته باشند.

برگزیده جایزۀ علامه طباطبایی ادامه داد: جوامع برای رسیدن به جایگاه برتر و تثبیت جایگاه خود، در وهلۀ اول باید مرزهای دانش را از بین ببرند و تلاش کنند دستاوردهای علمی خود را با جامعیت و شمولیت بیشتر به جامعه عرضه کنند.

برنده جایزه علوم‌زیستی یونسکو یادآور شد: مهمترین سرمایۀ کشور برای موفقیت در عرصه‌های علمی و پژوهشی، نیروی جوان و توانمند و همچنین خودباوری و اعتمادبه‌نفس است.

رئیس پژوهشکده زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان تصریح کرد: شناخت کلی از تمام اجزا، نوع فعالیت‌های سلولی و صفات ژنی برای حفظ سلامت و مراقبت از افراد با شرایط مختلف محیطی و نژادی، مهمترین هدف این پژوهشکده در عرصۀ سلول‌های بنیادی و تحقیق و پژوهش است.

در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس، از خدمات ارزنده و کم‌بدیل دکتر حسین بهاروند تجلیل شد.

لازم به ذکر است، این مراسم با حضور عبدالحسین شاهوردی؛ رئیس پژوهشگاه رویان و اساتید دانشگاه علوم‌پزشکی استان، به همت بنیاد نخبگان استان لرستان و با همکاری معاونت تحقیقات‌و‌فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی برگزار شد.

 

  

تاریخ انتشار : 1398/01/26
کد : 87849
تعداد بازدید: 209

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601