یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

پدر علم زمین‌شناسی ایران:
حرکت در مسیر نخبگانی نیازمند تلاش و کوشش مستمر و مداوم است

علی درویش‌زاده؛ پدر علم زمین‌شناسی ایران حرکت در مسیر نخبگانی را نیازمند تلاش و کوشش مستمر و مداوم دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای سیاست‌های بنیاد ملی نخبگان و در جهت تکریم از نخبگان علمی کشور، رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان به همراه جمعی از استعدادهای‌برتر با علی درویش‌زاده؛ پدر علم زمین‌شناسی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به ضرورت شناسایی و حمایت نخبگان، الگوسازی از این افراد را لازمۀ هدایت و جهت‌دهی به استعدادهای برتر دانست و گفت: نخبگان و مفاخر بومی علاوه بر دستاوردهای علمی و پژوهشی و خدمت‌رسانی به جامعۀ تخصصی، همواره در ابعاد شخصیتی و فرهنگی نیز انسان‌هایی وارسته و فرهیخته محسوب شده و می‌شوند.

وی با اشاره به ضرورت نهادینه‌شدن اخلاق نخبگی در جامعۀ بومی، افزود: پاسداشت خدمات ارزنده نخبگان و تکریم و تجلیل از آنان می‌تواند به خوبی اخلاق نخبگی را در جامعۀ بومی خاصه در بین دانشگاهیان نهادینه کند.

اصفهانی در بخش دیگری از این نشست به جایگاه علمی، پژوهشی و همچنین خصوصیت‌های بارز اخلاقی استاد درویش‌زاده اشاره کرد.

در ادامۀ این نشست، علی درویش‌زاده؛ پدر علم زمین‌شناسی ایران نیز با اشاره به روند تحصیلی و تدریسی خود، حرکت در مسیر نخبگانی را نیازمند تلاش و کوشش مستمر و مداوم دانست.

لازم به ذکر است، این دیدار با حضور مسئولان اداره‌کل آموزش‌وپرورش گیلان، اداره‌‌کل فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی بندر انزلی و جمعی از مستعدان‌برتر و دانشجویان بندر انزلی برگزار شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/01/26
کد : 87847
تعداد بازدید: 576

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601