دوشنبه 5 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به منظور ایجاد هم‌افزایی علمی-اجرایی/
نشست هم‌اندیشی علمی در فارس برگزار شد

نشست هم‌اندیشی مدیران و مسئولان ارشد دستگاه‌ها و نهادهای علمی با استاندار فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور تبادل نظر در ارتباط با حوزه‌های علم و فناوری و همچنین زمینه‌سازی برای اثرگذاری بهینه جامعۀ دانشگاهی در پیشبرد اهداف از پیش تعیین‌شده، نشست هم‌اندیشی مدیران و مسئولان ارشد دستگاه‌ها و نهادهای علمی با رحیمی؛ استاندار فارس برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به لزوم توسعل اکوسیستم ایده‌پردازی، بر لزوم رونق عرصه‌هیا نوآورانه و فناورانه تأکید کرد و مطالبی را در تبیین طرح «کارخانه نوآوری فارس» ارائه داد.

در این نشست همچنین بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر دانشگاه‌های استان با یکدیگر و با مراکز اجرایی و دستگاه‌های درون‌استانی تأکید شد.

شناسایی توانمندی‌های جامعۀ دانشگاهی، مزیت‌های بومی و رقابتی استان در ابعاد مختلف، آمادگی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی برای ارائه راه‌کارهای علمی برای برون‌رفت از معضلات موجود، هم‌افزایی علمی-اجرایی برای تحقق توسعۀ منطقه‌ای، از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست به آنها اشاره شد.

لازم به ذکر است، نادگران؛ رئیس دانشگاه شیراز، بهادر؛ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، مُر؛ رئیس پارک علم و فناوری استان فارس و دانش‌منش؛ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس، از دیگر حاضران در این نشست بودند.

 

 

 

  

تاریخ انتشار : 2019/04/15
کد : 87846
تعداد بازدید: 294

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601