جمعه 30 فروردین 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان:
اقتصادِ زیست‌مخرب نمی‌تواند ارزش‌افزوده داشته باشد

عامری گفت: اقتصاد دانش‌بنیان قطعاً بر مبانی زیست‌محیطی استوار است و علاوه بر آن می‌تواند ثروت‌آفرینی بالایی نیز از مزیت‌های بومی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست علمی «توسعه پایدار اکوتوریسم از منظر سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری» با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

عامری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان ضمن توضیح مبسوط اقتصاد مبتنی بر دانش و تولید، گفت: در زمینه اقتصاد مبتنی بر تولید، استان و کشور پتانسیل‌های بالایی دارد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت بومیان از سرمایه‌گذاری در استان، افزود: یکی از دلایل مهم عدم‌حمایت از سرمایه‌گذاری در استان، اقتصادِ زیست‌مخرب است که نه‌تنها ارزش‌افزوده بالایی ندارد بلکه بر مبنایی دانش‌بنیان نیز استوار نیست.

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان اظهار داشت: اقتصاد دانش‌بنیان قطعاً بر مبانی زیست‌محیطی استوار است و علاوه بر آن می‌تواند ثروت‌آفرینی بالایی نیز از مزیت‌های بومی داشته باشد و در کنار آن، توسعه‌ای فراهم کند که بتواند بستر لازم برای رفاه و آسایش بیشتر مردم محلی فراهم آورد.

عامری تصریح کرد: برون‌رفت از چالش‌های تحریمی و استفاده بهینه مزیت‌های بومی خاصه منابع‌طبیعی، راهی جز نهادینه‌شدن تفکر دانش‌بنیان در بخش‌های مورد نیاز ندارد.

 

تاریخ انتشار : 1398/01/26
کد : 87845
تعداد بازدید: 72

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601