در سال 98/
بانک اطلاعاتی حوزه تجاري صنعت هوايي ايران ارتقا می‌یابد

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سال جاری اقدام به ارتقای بانک اطلاعاتی حوزه تجاري صنعت هوايي ايران می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی از سال 94 اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی حوزه تجاري صنعت هوايي ايران کرد که این بانک اطلاعاتی در سال جاری به روز رسانی خواهد شد.

این بانک اطلاعاتی شامل اطلاعات شرکت‌هاي فعال در صنعت هوايي، محصولات و خدمات پيشرفته موجود در اين صنعت می شود. نخستین نسخه از بانک اطلاعاتي شرکت‌های فعال در صنعت هوایی، در دی‌ماه سال 94 با اطلاعات  180 شرکت منتشر شد. 

آخرین نسخه این بانک اطلاعاتی در سال 97 و با دستیابی به اطلاعات نزدیک به 420 شرکت فعال صنعت که به ‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم درزمینه هوایی در کشور فعالیت دارند ارائه‌ شد، که این آمار نسبت به سال 96 رشد 21 درصدی نشان می دهد.

شرکت‌هاي موجود در بانک اطلاعاتي شامل شرکت‌هاي فعال در زمينه‌های تخصصی سیستم‌های مکانیکی، الکترواویونیک، قوای محرکه، سازه، تأمین مواد اولیه در ساخت قطعات و ادوات هواگردها، تجهیزات فرودگاهی، ریخته‌گری، تست و آزمایشگاهی، طراحی هواگرد و تعمیر، نگهداری و نوسازی (MRO) در حوزه‌های کاربردی هواپيماي تجاري، بالگردهاي تجاري و پهپادهاي تجاري می شود.

تاریخ انتشار : 1398/01/24
کد : 87830
تعداد بازدید: 665