238 اختراع برای حمایت تایید شد

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون پس از ارزیابی یک هزار و 398 درخواست ارسالی، حمایت از 238 پرونده را تایید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ زمانی که ایده و خلاقیت یک ذهن در پس تولید محصولی باشد نظر افراد بسیاری را جلب می کند. اختراع همواره با یک ابتکار و نوآوری همراه است. پس زمانی که صحبت از یک دستاورد نوآورانه باشد جذب سرمایه گذار نیز آسان تر است و راه ها برای ورود یک محصول فناورانه به بازار هموارتر می شود. محصولی که رفاه را به مردمان هدیه می کند و از سویی اشتغال که دغدغه خانواده ها است رفع می شود. در این صورت یک گام به رونق تولید نزدیک تر می شویم. پس حمایت از ثبت اختراع اقدامی است که در شکوفایی این مسیر می تواند تاثیرگذار باشد.

در این راستا حمایت از مخترعان ایرانی برای ثبت نوآوری آنها در ادارات ثبت اختراع خارج از کشور یکی از اقدامات است که کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می دهد و با حمایت 90 درصدی از محققان کانون در این مسیر همگام با مخترعان کشور شده است تا ثبت رسمی دستاوردها و احراز مالکیت افراد بر نوآوری و ابتکارتشان با ثبت اختراع محقق شود. در این راستا تا کنون یک هزار و 398 درخواست توسط مخترعان به این مرکز ارسال شده است. اما از این تعداد تنها 238 پرونده پس از ارزیابی مورد تایید برای حمایت قرار گرفته اند. همچنین 48 پتنت با حمایت کانون در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شده است.

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با در نظر گرفتن نیازمندی‌های کشور در زمینه مالکیت فکری و به طور خاص موضوع ثبت اختراع خارجی اقدام به استقرار واحدهای فعال در این حوزه در قالب یک مجموعه متمرکز کرده است. این مرکز که از سال ۱۳۸۴ به عنوان واحد مالکیت فکری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی فعالیت خود را آغاز کرد در سال ۱۳۹۳ و با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب «کانون پتنت ایران» امور مرتبط با حوزه مالکیت فکری و به ویژه ثبت اختراع را در تمامی حوزه‌های علم و فناوری عهده‌دار شد.تاریخ انتشار : 1398/01/21
کد : 87822
تعداد بازدید: 1864