جمعه 9 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف توسعه دانایی‌محور شهر بوشهر/
دومین نشست کمیته راهبری بندر نوآوری بوشهر برگزار شد

دومین نشست کمیته راهبری بندر نوآوری بوشهر در راستای اجرایی تفاهم نامه ایجاد کانون­های فناوری و نوآوری با هدف توسعۀ دانایی‌محور شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دومین جلسه کمیته راهبری بندر نوآوری بوشهر با حضور رؤسای دانشگاه خلیج‌فارس، دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر، پارک علم‌و‌فناوری، بنیاد نخبگان استان بوشهر و منطقه ویژه علم‌وفناوری در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

در این جلسه با بررسی نحوه استقرار واحدهای فناور در محدوده تعیین شده، مقرر شد پس از تصویب شورای برنامه‌ریزی استان، واحدهای فناور پس از استقرار در محدوده مشخص شده از حمایت‌های پارک علم‌و‌فناوری خلیج‌فارس برخوردار شوند.

لازم به یادآوری است بندر نوآوری بوشهر بر اساس تفاهمنامه مبادله شده بین معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری، استانداری بوشهر، دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر، شهرداری بوشهر، شورای شهر بوشهر، پارک علم وفناوری خلیج‌فارس و منطقه ویژه علم‌وفناوری خلیج فارس با هدف توسعه دانایی‌محور شهر بوشهر بر پایه فناوری و کسب‌وکارهای فناورانه و تبدیل شهر بوشهر به شهری جذاب جهت کسب‌وکارهای فناورانه، طراحی شده است.

ارتقا و تقویت اقتصاد شهری با تکیه بر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و کمک به رفع مسائل و تنگناهای شهری از طریق توسعه نوآوری و فناوری‌های نوین، از دیگر اهداف بندر نوآوری بوشهر است. 

لازم به ذکر است، کمیته راهبر«بندر نوآور بوشهر» جهت تسهیل و فراهم‌آوری زمینه تبدیل شهر بوشهر به یک شهر بندری نوآور، فعالیت‌های خود را از اسفند 1397 آغاز کرده است.

 

تاریخ انتشار : 1398/01/21
کد : 87817
تعداد بازدید: 559

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601