چهارشنبه 1 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

صاحبکار:
توسعه فرهنگ دانش‌بنیان در استان‌ها ضرورت دارد/ شرکت دانش‌بنیان؛ بهترین نماد اقتصاد مقاومتی

صاحبکار با اشاره به لزوم توسعه فرهنگ دانش‌بنیان در استان‌ها، گفت: شرکت‌های دانش بنیان از بالاترین شاخصه‌های اقتصادی مقاومتی برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید محمد صاحبکار خراسانی؛ سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در سی‌ویکمین نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی با اشاره به نقش مهم شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه اقتصادی کشور، گفت: این شرکت‌ها از بالاترین شاخصه‌های اقصادی مقاومتی برخوردار هستند.

وی با اشاره به لزوم توسعه فرهنگ دانش‌بنیان در استان‌ها، افزود: روند فعالیت‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که دستگاه‌های درون‌استانی درباره نقش و اهمیت این شرکت‌ها توجیه شوند.

صاحبکار خراسانی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از بهترین نمودهای کار گروهی در فضای علمی و فناوری است که در سند راهبردی کشور در امور نخبگان نیز به آن اشاره شده است.

سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری یادآور شد: دانش‌بنیان شدن، فرآیندی پویا است که هم ورودی و هم خروجی دارد. در واقع برای دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها باید از استانداردهای لازم برخوردار شوند.

در بخش دیگری از این نشست،‌ صاحبکار ضمن تشریح نحوه ثبت‌نام، ارزیابی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار داشت: ارایه مشاوره‌ها و سیاست تسهیلگری در همه حوزه‌های مرتبط به شرکت‌های دانش‌بنیان مانند موضوعات بیمه‌ای، امور گمرکی و مالیاتی، نظام‌وظیفه تخصصی و ارتقاء اعضای هیت‌علمی، از جمله مواردی است که برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در حال انجام است.

تاریخ انتشار : 1397/12/25
کد : 77746
تعداد بازدید: 189

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601