سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف مستندسازی از زندگی مفاخر ادبی/
«از چکادهای بام ایران» رونمایی شد

کتاب مفاخر و مشاهیر شعر و ادب استان چهارمحال‌وبختیاری با عنوان «از چکادهای بام ایران» رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم رو نمایی از کتاب مشاهیر و مفاخر شعر و ادب استان چهارمحال‌وبختیاری با عنوان «ازچکادهای بام ایران» با حضور رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری، رییس اداره‌كل فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامي، اعضاي انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان، تعدادی از مسئولان استانی و مستعدان‌برتر استان برگزار شد.

در این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: جلد اول این مجموعه به مشاهیر حوزه شعر و ادب استان اختصاص داده شده است.

وی افزود: اگرچه استان چهارمحال‌وبختیاری شاعران و ادباي بسیاری بالغ بر 1500 نفر را در دامان خود پرورش داده است اما در این مجلد، مشاهیری که مستندات متقني در خصوص زندگی‌نامه و آثارشان در دست بوده، معرفی شده‌اند و امید است در آینده با گردآوری اطلاعات مستند از سایر ادبای استان به معرفی آنان همت گمارده شود.

بنیادیان ادامه داد: استان چهارمحال‌وبختیاری دارای مفاخر و چهره‌های ماندگار فراوانی در حوزه‌های مختلف به ویژه شعر و ادبیات فارسی است که ثبت آنان باعث ماندگاری بیشتر و منجر به ایجاد فضای مناسب فرهنگی در جامعه می‌شود.

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری توجه به سرمایه‌هاي معنوی مفاخر و مشاهیر فرهنگی را یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی دانست و اظهار داشت: شناسایی و زنده نگه‌داشتن یاد و نام آنان، درحقیقت تزریق روح بلند و معنویتِ رفیع ایشان در کالبد جامعه خواهد بود.

وی با بیان اینکه سرآمدان هر جامعه‌ای بهترین الگوهای کودکان، نوجوانان و جوانان آن جامعه هستند، تأکید کرد: یك جامعۀ پویا، همواره می‌کوشد تا نسل‌های جوان‌تر را با سرآمدان، مشاهیر و مفاخر خود آشنا كند.  

در ادامه، استاد احمد رحیم خانی به ارائه گزارشی در خصوص نحوه فرآیند گردآوردی مطالب و تدوین کتاب «از چکادهای بام ایران» پرداخت و افزود: فرایند چاپ و گردآوری این کتاب به پیشنهاد بنیاد نخبگان استان مطرح و مقرر شد زندگینامه 26 تن از شعرا و نویسندگان شاخص استان در آن چاپ شود که پس از 2 سال تلاش و پيگيري مستمر بنیاد نخبگان و انجمن آثار و مفاخر فرهنگي، کتاب منتشر شد.

لازم به ذکر است، کتاب مشاهیر و مفاخر استان با عنوان «از چکادهای بام ایران» به همت بنیاد نخبگان و با همکاری اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن آثارومفاخر فرهنگی و زیرنظر دکتر احمد رحیم‌خانی سامانی، دکتر حمید رضایی و بابک زمانی‌پور، رونمایی و منتشر شد.

 این کتاب شامل زندگی‌نامه و اشعار شاخص‌ترین مفاخر و مشاهیر استان  بوده که در چاپ بعدی، به معرفی سایر ادبای استان پرداخته خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1397/12/22
کد : 77741
تعداد بازدید: 169

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601