چهارشنبه 1 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در کارگاه تفکر خلاق در بندرعباس بررسی شد/
پرهیز از تفکر تک‌بُعدی و وسعت دادن به نگرش

کارگاه مشاوره «تفکر خلاق» به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برنامه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی نخبگانی، کارگاه مشاوره با موضوع تفکر خلاق با سرفصل‌های انواع تفکر خلاق، تکنیک‌های پرورش تفکر خلاق، شیوه‌های متفاوت فکر کردن، محرک‌های تفکر خلاق، نحوه اجرای تکنیک‌های تفکر خلاق، موانع تفکر خلاق، ویژگی افراد خلاق و نیز معرفی کتب مفید در این زمینه، به همت برگزار شد.

در ابتدای این برنامه، برومند؛ مدرس کارگاه ضمن تعریف تفکر خلاق، به تشریح مفاهیمی چون، خلاقیت، اختراع و نوآوری پرداخت و با اشاره به چگونگی استفاده از توان ذهنی برای رو به‌‎رو شدن با مسائل، مشکلات و چالش‌ها، گفت: اساس تفکر خلاق این است که افراد از تجربه‌هایشان برای حل مسائل و مشکلاتشان استفاده کنند.

وی اضافه کرد: یکی از الگوهای تفکر خلاق، الگوی 6 کلاه تفکر هست که در این الگو، پرهیز از تفکر تک‌بُعدی و وسعت دادن به نگرش، راه‌ها و نحوۀ تفکر خلاق، هماهنگی مدبرانه و طبقه‌بندی نتایج به افراد آموزش داده می‌شود.

برومند در پایان تصریح کرد: آگاهی از انواع تفکر خلاق مانند تفکر واگرا، تفکر همگرا، تفکر ارزشیابی و تشریح تجربیات موفق افراد در استفاده از الگوهای تفکر خلاق، از ملزومات موفقیت در تفکر است.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/12/20
کد : 77722
تعداد بازدید: 143

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601