چهارشنبه 1 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان مطرح کرد:
نقش مهم انجمن‌های علمی در توسعۀ فرهنگ نخبگانی

نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان هرمزگان با اعضای انجمن‌ علمی دانشگاه هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد زمینه مناسب برای همکاری و تعامل دوسویه و همچنین آشنایی بیشتر جامعۀ علمی با تسهیلات، فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان، نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان هرمزگان با اعضای انجمن‌های علمی دانشگاه هرمزگان برگزار شد.

در این نشست، عامری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان با تشریح اهداف و رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان، گفت: در صورت ایجاد تعامل و همکاری منظم، انجمن‌های علمی در دانشگاه‌های استان می‌توانند به عنوان بازوهای قدرتمند بنیادهای نخبگان استانی عمل کنند.

 وی با اشاره به اینکه در آموزش‌و‌پرورش و آموزش عالی ساختارهای وسیع وجود دارد، استعدادیابی و شکوفاسازی را یکی از رسالت‌های مهم این دو نهاد برشمرد و افزود: رشد متوازن و توجه به همه ابعاد شخصیتی مستعدبرتر و توانمندتر کردن استعدادهای متنوع او، از رویکردهای اصلی بنیاد ملی نخبگان است؛ در همین رابطه توجه به مؤلفه‌های فرهنگی یک اصل است.

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان با بیان اینکه تسریع فرآیند نخبگی، از اهداف ذاتی بنیاد، اظهار داشت: بعد از شناسایی افراد مستعد، فرآیند هدایت، توانمندی و اثرگذاری شروع می‌شود و این موارد در صورت معرفی الگوی مناسب به این افراد و نیز جامعه با روند بهتری محقق می‌شود. به همین دلیل، اجرای برنامه‌های الگوسازی و پاسداشت نخبگان و مفاخر بومی به عنوان یک اولویت در دستورکار بنیادهای نخبگان استانی قرار گرفته است.

عامری یادآور شد: در همین راستا مراسم تقدیر از دانش‌آموزان، دانشجویان  فعالان حوزۀ دریا همزمان با برنامۀ ملی «تکریم و نکوداشت شیخ شهاب‌الدین احمد بن ماجد سعدی کنگی» از دریانوردان نامدار قرون 14 و 15 میلادی، با هدف ترویج فرهنگ تکریم مفاخر و پاسداشت فعالیت‌های نخبگانی، انجام می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در پایان به سایر برنامه‌های اجرایی در حوزۀ دانشجویی مانند بازدید از صنایع و واگذاری بورس تحصیلی، اجرای آئین‌نامه حمایت از فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اشاره کرد.

تاریخ انتشار : 1397/12/18
کد : 77704
تعداد بازدید: 177

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601