چهارشنبه 30 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی:
طرح شهاب، نگاهی نو به مقوله استعدادیابی دارد

چهل‌امیرانی؛ با ناکید بر اهمیت سرمایه‌های انسانی جامعه خاصه اجتماع نخبگان و فرهیختگان، گفت: طرح ملی شهاب با بازاندیشی واژه «استعداد»، نگاهی نو و علمی به مقوله استعدادیابی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای تعامل بیشتر نهادها و دستگاه‌های درون‌استانی با اهداف و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان، کارگاه آموزشی_توجیهی یک روزه طرح ملی شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) با حضور رییس بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی در میاندوآب برگزار شد.

در این کارگاه، چهل‌امیرانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت سرمایه‌های انسانی جامعه خاصه اجتماع نخبگان و فرهیختگان، گفت: طرح ملی شهاب با بازاندیشی واژه «استعداد»، نگاهی نو و علمی به مقوله استعدادیابی دارد.

الهوردی‌زاده، رییس اداره استعدادهای درخشان اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش استان نیز با بیان اینکه شهاب با گستره اجرایی 32 منطقه آموزشی (هر استان یک منطقه) از سال 93-94 در پایه چهارم ابتدایی در حال اجرا است، افزود: این برنامه ملی با حمایت‌های نظارتی و مالی بنیاد ملی نخبگان و توسط آموزش‌و‌پرورش اجرایی شده است و در نظر دارد با برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده، به سایر دوره‌های تحصیلی و کلیه پایه‌ها و مدارس کشور تعمیم یابد.

در بخش دیگری از این نشست، مزّین؛ معاون آموزش متوسطه منطقه میاندوآب نیز با اشاره به رتبه‌های کسب‌شده در المپیادها و جشنواره‌های استانی و ملی توسط دانش‌آموزان مستعد منطقه، اظهار داشت: طی مسیر نخبگی برای دانش‌آموزان با حمایت و هدایت معلمان و دبیران میسر خواهد بود.

در ادامه، سلیمان‌پور؛ معاون آموزش ابتدایی میاندوآب با اعلام اینکه بیش از 12 هزار دانش‌آموز در پایه‌های چهارم، پنجم و ششم مشمول برنامه ملی شهاب هستند، تصریح کرد: معلم به عنوان کارگزار نظام آموزشی، متولی و مجری طرح‌های تحولی و چرخش‌های تحول‌آفرین در نظام آموزشی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای نیل به اهداف تعیین‌شده در شهاب، دوره‌های آموزشی ضمن خدمت و کارگاه‌‍های آموزشی برای آشنایی مجریان با مبانی نظری و اصول اجرایی به طور مستمر برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1397/12/13
کد : 77685
تعداد بازدید: 697

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601