سه شنبه 4 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با مشارکت بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی/
نخستین رویداد کارآفرینی در زمینه عناب برگزار شد

نخستین رویداد کارآفرینی در زمینه عناب با حضور صاحبان صنایع و سرمایه در استان خراسان‌جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تبدیل دارایی‌های سرزمینی و موهبت‌های ذاتی به مزیت‌ها رقابتی و همچنین تبدیل سرمایه‌های طبیعی به ثروت‌پایدار، نخستین رویداد کارآفرینی در زمینه عناب با محوریت محصولات تولیدی عناب در حوزه دارویی، غذایی و بهداشتی، با حضور استاندار در خراسان‌جنوبی برگزار شد.

 در این دوره ۱۱۲ طرح یا ایده به دبیرخانه این استارت‌آپ ارسال شد که از این تعداد ۹۴ طرح به مرحله داوری رسید و ۱۲ ایده یا طرح به عنوان برگزیده استارت‌آپ عناب معرفی و از صاحبان آنان تجلیل و قدردانی شد.

همچنین از چهار تیم برتر دارای محصول در زمینه عناب با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، سرپرست بنیاد نخبگان استان، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی و رئیس فرابورس ایران تجلیل شد.

بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی نیز علاوه بر جوایز نقدی به 3 تیم برگزیده، در راستای تشکیل شرکت‌های فناور تسهیلات سرمایه اول ایده (seed money) را به آنها اعطا کرد. برگزاری کارگاه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی، بخش دیگری از جوایز تیم‌های برگزیده است.

این رویداد با حضور و مشارکت بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، پارک علم‌وفناوری خراسان‌جنوبی، دانشگاه بیرجند و منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد.

لازم به ذکر است، خراسان‌جنوبی با داشتن ۹۸ درصد سطح زیر کشت عناب، به عنوان اولین تولیدکننده این محصول در کشور و جهان مطرح است.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/12/13
کد : 77684
تعداد بازدید: 603

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601