پنج شنبه 14 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف پاسداشت 60 سال فعالیت آموزشی و مدیریتی/
مراسم تکریم دکتر علی سیلانیان طوسی در مشهد برگزار شد

مراسم تکریم دکتر علی سیلانیان طوسی به همت بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری برنامه‌های تکریم و الگوسازی از مفاخر بومی کشور، مراسم تکریم دکتر علی سیلانیان طوسی؛ استاد پیشکسوت علوم‌اجتماعی به همت بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی و دانشگاه فردوسی مشهد با هدف پاسداشت 60 سال فعالیت آموزشی و مدیریتی وی، در مشهد برگزار شد.

در این مراسم، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی الگوسازی و اقدامات هویت‌ساز را از اهداف بنیاد ملی نخبگان برای برگزاری نکوداشت‌ها دانست و گفت: تلاش بر این است که این برنامه‌ها با همکاری و مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان برگزار شود.

 وی در ادامه به ویژگی‌های اخلاقی و جایگاه علمی و مدیریتی دکتر سیلانیان طوسی اشاره کرد و افزود: این استاد برجستۀ علوم‌اجتماعی، بنیانگذار سیستم‌های نوین آموزشی در دانشگاه بود و توانست در سال‌های متمادی فعالیت، علاوه بر موفقیت در حوزه‌های مدیریتی، در بخش پرورش دانشجویان نیز عملکرد کم‌نظیری داشته باشد.

ساکت؛ رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی نیز با بیان اینکه در سال‌های اخیر گفتمان تکریم عالمان و استادان در دانشگاه به گفتمانی رایج تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: رویکردهای بنیاد ملی نخبگان برای انتخاب استادان برگزیده و الگوساز، تنها ملاک علمی نیست بلکه تأثیرات اجتماعی و مسائل آموزشی و اثرگذاری در محیط پیرامون نیز  به عنوان یک سنجۀ مهم محسوب می‌شود.

وی دکتر سیلانیان را فردی با استعدادهای متنوع دانست و ادامه داد: هوش مدیریتی بالا، جدیت در کار، وقت گذاشتن، ادب، نظم و احترام به دیگران از ویژگی‌های بارز این استاد برجسته است.

در بخش دیگری از این نشست، اصغرپور؛ مدیر گروه علوم‌اجتماعی دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه فردوسی نیز کوچک‌نوازی و اهمیت دادن به جزئیات را از خصلت‌های برجسته دکتر سیلانیان برشمرد و تصریح کرد: وی طرح‌ها و ایده‌های دانشجویان را جدی می‌گرفت و با این رفتار امید به آینده را در نسل جوان پرورش می‌داد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد در پایان با اشاره به اینکه کلام و رفتار استاد تأثیرگذاری بسزایی در دانشجویان دارد، یادآور شد: استاد نقش بسیار مهمی در حال و آینده و نگرش دانشجو به زندگی دارد همانگونه که دکتر سیلانیان طوسی بخشی از گذشته، حال و آینده من است.

تاریخ انتشار : 1397/12/11
کد : 77665
تعداد بازدید: 453

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601