پنج شنبه 21 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با کمک طرح تقسیم کار ملی زیست‌فناوری/
دانشگاه‌ به صنعت زیستی می‌پیوندد

دانشگاه‌ها به کمک طرح تقسیم کار ملی زیست فناوری به صنعت زیستی می‌پیوندند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی درباره طرح تقسیم کار ملی زیست فناوری، تصریح کرد: در اجرای این طرح تلاش می کنیم دانشگاه های کشور را به صنعت متصل کنیم و اولویت های حوزه زیست فناوری را به دانشگاه ها اعلام و معرفی کنیم.

وی افزود: در این راستا دانشگاه صنعتی امیرکبیر می تواند در حوزه های "بیو انفورماتیک"، "سامانه های پلیمر زیست تخریب پذیر" و "داروهای آهسته رهایش" ورود کند.

به گفته قانعی، «هماهنگ سازی و افزایش بهره وری ظرفیت ها و فعالیت های حوزه  فناوری زیستی در سطح کشور»، «تعیین اولویتهای تحقیقاتی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی» و «یکپارچه سازی این فعالیت ها به منظور جلوگیری از تعدد تحقیقات بر روی موضوعات واحد» از مهم ترین اهداف اجرای طرح تقسیم کار ملی زیست فناوری است.

وی همچنین بیان کرد: این طرح در ستاد به کمک همه کارگروه های ستاد اجرایی می شود و امیدواریم به نتایج مثبتی در این طرح برسیم. تلاش می کنیم دانشگاه ها را به سرمایه گذاری مادی و معنوی در این حوزه ترغیب کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به توان داخلی کشور در این حوزه یادآور شد: با توجه به وجود توانمندی های مختلف در کشور، به این نتیجه رسیدیم که نمی توانیم به صورت جزیره ای در این حوزه عمل کنیم از این رو با توجه به نیازمندی‌های مناطق مختلف کشور اقدام به تقسیم کار ملی کردیم.

تاریخ انتشار : 1397/12/07
کد : 77647
تعداد بازدید: 228

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601