جمعه 16 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان خراسان‌جنوبی:
توسعۀ فضاهای کسب‌وکار نوپا از ملزومات توسعۀ پایدار است

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه جامع علمی-کاربردی و بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی در برگزاری رویداد هم‌نت در زمینه محصولات کشاورزی استراتژی، منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ تفاهم‌نامه همکاری مشترک در برگزاری رویداد هم‌نت (همکاری، مشکلگشایی، نوآوری و توانمندسازی) در زمینه محصولات کشاورزی استراتژیک استان ویژه عناب، بین دانشگاه جامع علمی-کاربردی و بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی منعقد شد.

در این نشست، فورگینژاد؛ رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان خراسان‌جنوبی گفت: توسعۀ فضاهای کسب‌وکار نوپا و نوآورانه یکی از ملزومات توسعۀ پایدار است که بنیاد نخبگان استان و دانشگاه جامع علمی-کاربردی نیز این موضوع را به عنوان هدف مشترک خود انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عناب محصول انحصاری استان خراسان‌جنوبی است، افزود: 95 درصد عناب کشور و بهترین نوع آن در استان تولید می‌شود ولی در زمینه فرآوری، بازاریابی و فروش آن در سطح استان و کشور، اقدامات مناسبی انجام نشده است خاصه اینکه این محصول مهم می‌تواند به عنوان ماده‌ای فراسود غذایی و دارویی در سطح کشور و دنیا، پایۀ تولید ترکیبات و محصولات دیگری نیز باشد.

در بخش دیگری از این نشست، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه رویداد کارآفرینی عناب (استارت‌آپ) نقش مهمی در اقتصاد دانش‌بنیان دارند، گفت؛ استارت‌آپ‌ حاصل ایده و تبدیل آن به محصول است و نقش مهمی در توسعۀ اقتصادی کشور دارد.

وی حمایت از زیست‌بوم فناوری و کارآفرینی کشور را ضروری برشمرد و افزود: اعطای سرمایۀ اولیه ایده یکی از جوایز برگزیدگان رویداد هم‌نت در زمینه محصولات کشاورزی استراتژیک خراسان‌جنوبی است تا افراد بتوانند ایده خود را به کارآفرینی تبدیل کنند.

لازم به ذکر است، علاقمندان به حضور در رویداد هم‌نت محصولات کشاورزی استراتژیک استان ویژه عناب می‌توانند تا پنجم اسفندماه به سامانۀ www.chilaan.com مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1397/11/28
کد : 77582
تعداد بازدید: 490

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601