شنبه 30 شهریور 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به همت بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد/
بازدید از شرکت‌ها و صنایع پیشروی خوزستان برگزار شد

بازدید از شرکت‌ها و صنایع پیشروی خوزستان با هدف تسهیل دسترسی اجتماع نخبگانی به زیرساخت‌های تحقیقاتی و پژوهشی کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری برنامه‌های بازدید از شرکت‌های صنعتی و تحقیقاتی و همچنین فرهنگی با هدف آگاهی‌بخشی به مستعدان‌برتر درباره دستاوردهای متخصصان داخلی و تحقق راهبرد 5-1-3 سند راهبردی کشور در امور نخبگان، بازدید سه‌روزه اجتماعات نخبگانی استان کهگیلویه‌وبویراحمد از شرکت‌ها و صنایع استان خوزستان برگزار شد.

در ابتدای این برنامه، بازدیدکنندگان از شرکت کشت‌و‌صنعت دعبل خزایی بازدید کردند. در این بخش، مراحل کشت، داشت، برداشت، تولید شکر خام و تولید شکر سفید تشریح شد و نشست‌ هم‌اندیشی با مسئولان این شرکت برگزار شد.

مستعدان‌برتر در بخش دیگری از این برنامه از کارخانه‌های الکل‌سازی رازی و خمیرمایه ناب‌مایه دیدن کردند. مسئول واحد تولید برای بازدیدکنندگان مراحل تولید خمیرمایه نان و الکل از ملاس نیشکر را توضیح و به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ داد. پس از آن گروه از اردوگاه شهید مسعودیان اهواز بازدید و در برنامه‌های متنوع آن شرکت کردند.

در روز بعد این برنامه، گروه از مؤسسه تحقیقات و آموزش نیشکر خوزستان واقع در مجاورت شرکت کشت و صنعت دعبل خزایی بازدید کردند. رئیس این مرکز توضیحات مشروحی راجع به فعالیت‌های مؤسسه برای شرکت‌کنندگان ارائه کرد.

بازدید از موزه جنگ خرمشهر بخش پایانی این برنامه بود که با هدف تعمیق باورهای دینی و حس وطن‌دوستی برگزار شد.  

لازم به ذکر است، تسهیل دسترسی اجتماع نخبگانی به زیرساخت‌های تحقیقاتی و پژوهشی کشور؛ آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی، زیارتی و دفاع مقدس به منظور ارتقای خودآگاهی ملّی و حس دلبستگی به میهن از دیگر اهداف این برنامه سه‌روزه بود.

 

تاریخ انتشار : 1397/11/24
کد : 77563
تعداد بازدید: 323

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601