چهارشنبه 30 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در ایلام صورت گرفت/
بازدید مستعدان‌برتر از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی دره‌شهر

برنامۀ بازدید از واحدهای صنعتی ماداکتو استیل کُرد و امید تجارت زاگرس، با حضور مستعدان‌برتر استان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری برنامه‌های بازدید از مراکز صنعتی و تحقیقاتی کشور به منظور آشنایی بیشتر با دستاوردهای محققان داخلی، برنامۀ بازدید از واحدهای صنعتی ماداکتو استیل کُرد و امید تجارت زاگرس، با حضور مستعدان‌برتر استان برگزار شد.

در ابتدای این برنامه، مدیرعامل واحد صنعتی ماداکتو استیل کُرد هدف احداث این واحد صنعتی را تولید سیم فولادی مورد استفاده در تایر رادیال خودروهای سواری و باری سبک بیان کرد و با اشاره به حساسیت بالای این محصول و تأثیر آن بر عملکرد و کیفیت تایر؛ گفت: این شرکت تصمیم گرفت به منظور تضمین کیفیت محصول، از تکنولوژی به‌روز اروپایی در خط تولید استفاده کرده و دانش‌فنی و ماشین‌آلات خط تولید را از یکی از معتبرترین تولیدکنندگان و تنها دارنده دانش فنی کامل تولید استیل کورد در اروپا تأمین کند.

وی افزود: این شرکت در طراحی و اجرای تأسیسات و ساختمان‌های تولید، با سپردن کار به شرکت‌های داخلی، از توانایی و دانش ایرانی بهره گرفته و ضمن جلوگیری از خارج شدن غیرضروری ارز از کشور، سعی در حمایت از دانش و تخصص داخلی داشته‌ است.

این فعال صنعتی بیان کرد: کلیه ساختمان‌ها و سالن‌های بخش تولید با مساحتی بالغ بر ۱۵۵۰۰ متر مربع به طور کامل احداث و تأسیسات مورد نیاز و ماشین آلات خط تولید نیز نصب و راه‌اندازی شده است که در آذرماه ۱۳۹۷ تولید آزمایشی و بهره‌برداری از خط تولید آغاز شده است.

وی در خصوص اشتغال‌زایی و بازار محصولات این شرکت، اظهار داشت: بهره‌برداری از این طرح، علاوه بر پوشش کامل نیاز داخلی و ایجاد بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی مستقیم، نقش مهمی در صرفه‌جویی ارزی خواهد داشت و گامی مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است. محصولات استیل کُرد جهت استفاده در تایر خودرو سواری و خودرو باری سبک استفاده می‌شود.

در ادامه مستعدان‌برتر از شرکت تعاونی امید تجارت زاگرس نیز بازید به عمل آوردند. این واحد صنعتی با برند تجاری نازکام و با سرمایه ثابت 30 میلیارد ریال از سال 1395 در شهرک صنعتی دره شهر بهره‌برداری رسیده و فعال است.

شرکت تعاونی امید تجارت زاگرس سه نوع محصول کیک، کلوچه و بیسکویت تولید می‌کند. همچنین در این برنامه مستعدان‌برتر از تنگه رازیانه که یکی از مناطق زیبای گردشگری و از پدیده‌های مهم زمین‌شناسی ایلام است؛ بازدید کردند.

تاریخ انتشار : 1397/11/23
کد : 77556
تعداد بازدید: 322

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601